1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Low budget Office PC: Pentium G3260, 8GB RAM, 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 23 Декември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен нискобуџетен office PC со следнава конфигурација:

  MB: Biostar TB85
  CPU: Intel Pentium G3260
  RAM: 8GB (2x4GB) DDR3-1600
  HDD: Hitachi 500GB 7200RPM
  Case: Matrix ATX
  PSU: Matrix "750"W

  Доаѓа со свежо инсталиран Windows 10

  20191223_214212.jpg

  Цена, фиксна: 5500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Декември 2019
  На AkRes и GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  5000 денари

  Опција да се купи со монитор Asus 22" (под гаранција до 2021 година), тастатура и маус = 8000 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  312
 2. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  460
 3. igor_igor

  Продадено Intel Pentium G3260

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  346
 4. gOJDO
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  990
 5. Astro
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  427
Вчитување...

Сподели

Вчитување...