1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Low budget gaming PC: H61, i5 3330, 8GB RAM, GTX 960 2GB, 120GB SSD + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Април 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: Asrock H61 DE/SI
  CPU: Core i5 3330
  RAM: Hynix 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  VGA: Gigabyte GTX 960 2GB Windforce 2X OC
  SSD: A-Data SU650 120GB, купено пред 5 месеци, гаранција уште година и 7 месеци
  HDD: Toshiba 500GB SATA
  PSU: Cooler Master Thermal Master 500W
  Case: Coler Master K350
  Case fans: 1x Cooler Master 120mm fan


  Цена, фиксна: 13000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  nikigo, GGTT1 и на shifty им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер

Сподели

Вчитување...