1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Low budget Gaming PC: H110 + Pentium G4400 + 8GB DDR4 + RX460 2GB + 120GB SSD + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 2 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,586
  13,829
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

  MB: Asus H110M-R
  CPU: Pentium G4400
  RAM: 8GB (2x4GB) DDR4
  VGA: Asus Dual RX460 2GB gDDR5
  SSD: Kingston A400 120GB, половно
  HDD: Western Digital Caviar Green 500GB
  Case: Matrix + 120mm case fan
  PSU: Cooler Master Thermal Master 500W

  20200202_212153.jpg

  Цена, фиксна: 9500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Март 2020 во 15:55
  На Tenny и GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,586
  13,829
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,586
  13,829
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,586
  13,829
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,586
  13,829
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...