1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Low budget gaming PC: H110 + G4560 + 8GB DDR4 + R7 370 + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,244
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:
  20191012_230114.jpg 20191012_230122.jpg
  MB: Gigabyte GA-H110-M-S3H LGA1151, под гаранција до 11.01.2021
  CPU: Intel Penmtium G4560 2 cores/4 threads, под гаранција до 11.01.2021
  RAM: Kingston HyperX Fury 8GB (2x4GB) DDR4-2400 под гаранција до 2024 година
  VGA: Asus Radeon R7 370 4GB OC Direct CU II, гаранција еден месец од мене
  HDD: WD Blue 500GB 7200RPM SATA
  Case: PowerBox CY161, ново + нов Artctic F9 92mm exhaust fan
  PSU: MS Platinum 400W

  На компјутерот може без проблем да се игра Fortnite, Apex и сите понови игри со средни/ниски сетинзи на 1080p.

  Цена, фиксна: 12500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 oктомври 2019
  На Dimitar77, Tomekk, olikomerc и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,244
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,244
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...