1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Love2d - lua

Дискусија во форумот 'Останати' започната од m3nka, 4 Јануари 2014.

 1. m3nka

  m3nka
  Intern

  120
  3
  15 Септември 2008
  Треба да се направи компјутерска игра Меморија со користење на готови библиотеки за компјутерски игри (2D game engine) LÖVE.
  Има ли некој на помош, ми треба source code. Може да се дог со цена. Благодарам.
   

Сподели

Вчитување...