• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lost Files !

  • Ја почнал/а темата
  • #1

montezuma

Intern
7 ноември 2007
40
3
ima li nekoj ideja kako da se vratat izbirshani fajlovi osven do Recover my files softwareot ?

ako ima nekoj bilo kakva ideja mnogu ke mi pomogne 350 giga mi otidoa :(

thanks
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
350 giga уффф зависи пред колку време ти се избришани
и колку си копирај послетоа

јас имав проблеми со тоа форматирана партиција (брат ми по грешка) :muahaha:

recovery Fix
Easy Recovery
Кernel FAT and NTFS - Data Recovery Software
http://www.windowsdatarecovery.com/


http://formatted-partition-recovery.qarchive.org/
:)

ај па со среќа
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Што и да си направил не инсталирај повторно ништо на тој хард диск. Со секое инсталирање на програм или игра, се поклопува она место каде што ти биле изгубените фајлови. Тоа значи дека ако инсталираш нешто од 10 GB автоматски губиш 10 GB од податоците кои си ги имал. Набави програмче некое. Еве ти нешто бесплатно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

montezuma

Intern
7 ноември 2007
40
3
instalirano neam nisho

toa bese backup hard disk samo za fajlovi

spasuvajteeeeeeeeeeee
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Мислам дека веќе најде спас.. Искористи ги програмчињата што ти ги кажа Metal Gear.

Од таа група лично искуство имам со EasyRecovery-Professional и Data-Recovery..
Но нажалост не успеав да си повратам тотално се` изгубено, иако поголемиот дел го спасив..

GL.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

montezuma

Intern
7 ноември 2007
40
3
testot pocna ke vi kazam so sum naprail :)

daj boze da spasam nesho
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,840
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно