• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лого

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dr3amX

Intern
6 мај 2007
11
0
:) логото во горниот лев агол личи на скриено т.е. воопшто не е истакнато. повеќе се гледа рекламата за Wsa. да ставите позадина нешто градиент на логото би било супер.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
хмм.. имаш слободно дозвола да си поиграш со логото и да ни доставиш едно во ново руво:)
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,261
1,055
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
intreresno, ama mu falat detali, mozes i bolje :D
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Како што рече KOXAKI му фалат некои детали и поправки али во ред... доколку се реши да се промени логото ќе го доправам :)..
Инаку фала ви и на двајцата за пофалбите :)
Поздрав
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
фала HaKeRcE...
инаку искрено мислев дека никому нема да му се допадне но сега сум ептен позитивно изненаден...
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Не е лошо логово, само мислам дека треба уште малку да се доработи, да му се додаде некој детаљ и супер ќе биде.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
logoto e super, samo mislam deka horizontalnata crta na "t" treba da se doraboti pa bi mozela da izgleda kako @ ili e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно