Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Logitech Z-2300 THX-Certified 2.1 Speaker System with Subwoofer

Статус
Затворена за нови мислења.

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
122
118
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
vladealfagv додаде нов оглас:

Logitech Z-2300 THX-Certified 2.1 Speaker System with Subwoofer - 7.000 ден.

Се продава Logitech Z-2300 THX-Certified 2.1 Speaker System with Subwoofer, во одлична исправна состојба со минимални козметички гребаници.
 • 400W of peak power (200W RMS)
 • Connectivity Technology - Cable
 • Connectivity Technology - Wired
 • System Components - 2.1 Speaker System
 • Product Type - Speaker
 • Response Bandwidth - 35Hz - 20kHz
 • Product Type - Speaker
 • System Components - 2.1 Speaker System
 • Response Bandwidth - 35Hz - 20kHz
Сетот...

Видете го целиот оглас...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.725
17.053
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Не сакам да кварам оглас, само сакам да посочам дека е лажна спецификацијата која ја даваат logitech за овие звучници. Сателитите се 12W, а вуферот 38W RMS.

Чисто за илустрација B&W ASW1000 вуфер со 6 пати поголеми димензии, тежина над 30kg и драјвер од 12" кој нов чини ред големина 1k евра има 120W RMS моќност. Ова вуферче со 8" драјвер сигурно не е помоќно од тоа.
 

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
122
118
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
Не сакам да кварам оглас, само сакам да посочам дека е лажна спецификацијата која ја даваат logitech за овие звучници. Сателитите се 12W, а вуферот 38W RMS.

Чисто за илустрација B&W ASW1000 вуфер со 6 пати поголеми димензии, тежина над 30kg и драјвер од 12" кој нов чини ред големина 1k евра има 120W RMS моќност. Ова вуферче со 8" драјвер сигурно не е помоќно од тоа.
незнам дали си го слушнал моделов?
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.232
16.020
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Вуферот е брендиран Логитеч, а ОЕМ според моделчето (утврдено после расклопување на кутијата) е Tang Band W8-670Q со моќност од 70W RMS според спецификацијата на самиот производител кој изгледа дека веќе не постои. Не велам дека не чини, баш напротив, си има примена, само ова во контекст на муабетот, пошо на логитеч не може да им се верува кога станува збор за звучници.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.725
17.053
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
незнам дали си го слушнал моделов?
Сум го чул и него и тој шо е сараунд со таков вуфер и многу подбри од него. И баш затоа што сум го чул и дома на домашно кино имам B&W ASW1000 можам со сигурност да констатирам дека тој сет е многу далеку од 200W и уште многу подалеку од 400W RMS.
Да не бидам сватен погрешно, за тие пари е одличен комплет, вреди, но спецификациите на Logitech се превара. И не само спецификациите туку општо прфават фејк ствари. На пример компјутерските звучници од син ми Logitech Z200 имаат навидум два дрјавери и моќност од 10W RMS. Папагалот ја изгрицка на едниот драјвер од едниот звучник мембраната и кога гледаме позади мембраната нема ништо, нема магнет и намотки. Го отворивме и што да видиме: еден драјвер е фејк, а другиот е со моќност од 2W.

Ако немаш попаметна работа отвори ги твоите ќе видиш.
 

Атачменти

 • viber_image_2023-08-07_15-27-16-982.jpg
  viber_image_2023-08-07_15-27-16-982.jpg
  226,3 KB · Прегледи: 58

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.232
16.020
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.211
12.287
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Со здравје да ме служи. До душа не сум го слушнал сеуште, немам време да го врзам. Што да правам ептен имам слабост кон вакви винтиџ работи.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.232
16.020
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Со здравје да ме служи. До душа не сум го слушнал сеуште, немам време да го врзам. Што да правам ептен имам слабост кон вакви винтиџ работи.

И да те служи! Само не ги пуштај многу гласно :)
 

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
122
118
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2.3 GHz Intel Core i9
Storage
512GB SSD
RAM
16GB of 2400MHz DDR4 onboard memory
Video card
Intel UHD Graphics 630 and AMD Radeon Pro Vega 20
OS
Mac OS
не дека јас ги продавам или да правам филмови, звучките се money for value!
Старите звучници ги имам отворено и пишуваше 8Ω 10W...
Мислењето е автоматски споено:

И да те служи! Само не ги пуштај многу гласно :)
Јас 80% од времето ги имам слушано на 90+ volume...
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.211
12.287
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Точно е дека спецификациите си ги вадат од ракав. Не само логитек него и многу други производители на компјутерски звучници. Нема шанси декларираната снага да е реална. Нити пак се аудиофилски па да обезбедуваат страшно прецизен звук. Средните фалат сигурно.

Меѓутоа онака за кежуал слушање со потивка гласност а изразен бас верувам дека се измислени. Ќе се најдат по дома. Ни јадат ни пијат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.623
Членови
34.092
Огласи
1.976
Најнов член
PERE11
На врв Дно