• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Logitech x530

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Kupiv pred izvesno vreme surround i dosta sum zadovolen od zvukot sto go dobile batkite od Logitech,fala bogu za domasna upotreba e sosem dovolno (jacina/kvalitet/cena) , no ima edno-dve nesta sto strasno me nerviraat.
1. Koga imam pusteno povekje glas, sekoe dvizenje na mausot go slusam kako bucenje na zvucnicite i duri vo zavisnost od brzinata so koja se dvizi, vadi razlicen zvuk:muahaha:
2. Koga e kompjuterot isklucen, ako mi se ukluceni zvuckite, fakjam privatni radio stanici:chudenje:. Edna vecer se preplasiv,iskreno da vi kazam, taka dremejki pocnav da slusam razni zvuci, duri da skontam od kaj idat:isplashen:
3. Isto taka, dokolku e uklucen,na apsolutna tisina(ugasen kompjuter), go slusam woofer-ot kako titka na intervali od 2 sekundi??
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Ист проблем имам и јас. Имам Pioneer surround и при движење на маусот се слуша шуштење, ама само кога слушам радио. Во другиот ќош од просторијата имам SHARP мини систем и на него не се јавува овој проблем. Мислам дека е поради тоа што се многу блиску PC-то и surround-от. Пробај оддалечи ги можеби ќе ти го реши проблемот.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Kupiv pred izvesno vreme surround i dosta sum zadovolen od zvukot sto go dobile batkite od Logitech,fala bogu za domasna upotreba e sosem dovolno (jacina/kvalitet/cena) , no ima edno-dve nesta sto strasno me nerviraat.
1. Koga imam pusteno povekje glas, sekoe dvizenje na mausot go slusam kako bucenje na zvucnicite i duri vo zavisnost od brzinata so koja se dvizi, vadi razlicen zvuk:muahaha:
2. Koga e kompjuterot isklucen, ako mi se ukluceni zvuckite, fakjam privatni radio stanici:chudenje:. Edna vecer se preplasiv,iskreno da vi kazam, taka dremejki pocnav da slusam razni zvuci, duri da skontam od kaj idat:isplashen:
3. Isto taka, dokolku e uklucen,na apsolutna tisina(ugasen kompjuter), go slusam woofer-ot kako titka na intervali od 2 sekundi??
Abe za mausot da znaes deka treba da gi oddalecis kabelcinjata od mausot i sorroundot i nema povekje da se slusa, a za drugoto ne znam so da ti kazam osven ako ne ti se svrzani kablite zaedno pa da gi oddelis!
PS naprai taka pa pisi!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,986
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно