• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Logitech тастатури К800 и К520

fazrijan

Gaining Experience
24 март 2012
133
115
Skopje
www.terakota.com.mk
Тастатурите се донесени од Швајцарија и се без unifying ресивер.
Кој има логитеч маус со таков ресивер може да ги користи.

1.Logitech K800 Wireless Illuminated Keyboard - поседува батерија на полнење и се полни со обичен мини усб кабел 1500 ден.

01.JPG 02.JPG

2 .Logitech K520 Wireless Keyboard - се напојува со обични 2АА батерии. 1000 ден.
01.JPG 03.JPG
Утнaт префикс.
Се моли модератор да го тргне или смени во ПРОДАВАМ.
 
Последна промена:

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,184
5,779
Ах Logitech K800, најдобрата тестатура што сум ја имал пред механичките...

Реткост е да се најде вака сочуван примерок, така што ако некој сака тивка и ергономска тестатура (пишувањето е многу комфорно, прстите ви лизгаат низ копчињата) земајте!
 

stefan_mkd

Gaining Experience
18 март 2015
515
321
Ах Logitech K800, најдобрата тестатура што сум ја имал пред механичките...

Реткост е да се најде вака сочуван примерок, така што ако некој сака тивка и ергономска тестатура (пишувањето е многу комфорно, прстите ви лизгаат низ копчињата) земајте!
Само да дадам мој отчет се! Механичка не можам да се осудам да пробам, али к800 гази! Батеријата полнам еднаш на 3-4 недели (нешто побрзо се троши од МХ 2с)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,100
Мислења
877,648
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно