1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Logitech слушалки и тастатури

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 24 oктомври 2019.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Mao, Gjurc1n0t и на mkextremer им се допаѓа ова.
 2. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Бидејќи нема проценки ќе ставиме цени.

  Logitech H800 - 90E
  Logitech G Pro - 100E
  Logitech Spotlight Presentation Remote - 100E
   
 3. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,106
  1,402
  5 Септември 2008
  Машко
  Стари / нови / сочувани / знаци на користење.. ?

  Конкретно ме интересира за тастатурата
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Нови, неотпакувани.

  Донесени од Германија, така да гаранција немаат.
   
 5. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  300
  141
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Знаеш каков свич има тастатурата?
   
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  672
  626
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ROMER-G TACTILE KEY SWITCHES
  • Durability: 70 million keypresses
  • Actuation distance: 1.5 mm
  • Actuation force: 45 g
  • Total travel distance: 3.2 mm
   
 7. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  300
  141
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Значи сини се си викам
   
 8. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,535
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  QWERTZ е тастатурата?
   
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  QWERTY е тастатурата.
  За свичови ќе проверам и пишам.
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Станува збор за blue switch.
   
 11. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  345
  471
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Ја користам истата тастатура секојдневно по 8 саати веќе година ипол, и сум презадоволен.
  Има минимални знаци на употреба и деновиве конечно ке правам прво прописно чистење.
  Romer G свичот е потивок од класичен blue switch. Според мене и подобар, но тоа е лична работа.
  Јас ја земав 130 долари, и понудената цена ми личи ок.
  Кој ќе се одлучи да ја купи ќе му биде биде многу благодарен на дечково кој ја продава.
  Со среќа продажба и со среќа на новиот сопственик.

  Слушалките се феноменални, Јас активно користам H600 веке 7 години, а тие се поефтини од понудените. Не знам како, но се уште трае батерија еден цел мој работен ден (кај мене околу 4-5 саати активно користење).

  Photo Nov 01, 21 59 27.jpg
   
  На idzek му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Се извинувам за погрешната информација QWERTY.

  Тастатурата на кутијата беше прикажана со QWERTY, но денеска ја отворив и всушност е QWERTZ, ама не знам каков проблем би било тоа освен да се смени копчето Z/Y.

  Можеби како маана би се сметало што останатите копчиња текстуални се на Германски.

  Во продолжение слики од нив:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна промена: 1 ноември 2019
 13. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Една тастатура резервирана.
   
 14. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
 15. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  1 тастатура продадена.
   
 16. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
 17. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
 18. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Logitech Spotlight Presentation Remote - продадено

  ќе има уште едно парче за недела-две

  Logitech H800 - 90E
  Logitech G Pro - 100E
   
  На Teo420 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  Logitech H800 - 80E
  Logitech G Pro - 100E
   
 20. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  Ослободени се резервациите.
   
 21. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  Logitech H800 - 80E
  Logitech G Pro - 100E
   
 22. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  Logitech H800 - 80E
  Logitech G Pro - 100E
   
  На HerMudo му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  BUMP

  Logitech H800 - 80E
  Logitech G Pro - 100E
   
 24. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
  Може замена со графичка и моја доплата.
   
 25. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,684
  30 Мај 2010
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,346
 2. Avid
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  3,309
 3. BEST
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  678
 4. Steam.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  801
 5. HoLfElDeR
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  336
Вчитување...

Сподели

Вчитување...