1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Logitech Rumblepad 2 cordless гејмпад

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skullmonkey, 15 Јуни 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Продавам Logitech Rumblepad 2 cordless (безжичен) со минимални знаци на користење (затоа што богами и не се користеше ич). Го чував за секој случај да не ми затреба ама ете, се играше строго на тастатура и маус. Работи одлично на RetroArch на RaspberryPi 3 во случај да сакате да правите аркадна машина. На ПЦ е plug-n-play.

  IMG_6658.JPG IMG_6659.JPG IMG_6660.JPG IMG_6661.JPG IMG_6662.JPG

  Со него давам и еден ист таков Logitech Rumblepad 2 cordless расипан за делови, за секој случај (го најдов на бувљак).  Цена: 30 евра.
   
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
Слични теми
 1. SaleSk
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,004
 2. BEST
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  626
 3. dangthe
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,897
 4. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  621
 5. rippermkd
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  762
Вчитување...

Сподели

Вчитување...