• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Logitech подвижна DiNovo тастатура исто така и за Mac

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77


DiNovo тастатурата на Logitech,оригинално кажано "нај напредната тастатура во светот"беше достапна само за Windows верзиите,но Logitech објави верзија и за Mac.

Исто како и како оригиналната,има мултимедијални типки,и допирна подлога,но овој пат исто така има Mac специфични типки за стартување на апликации како Mail и Safari.Исто така има и типка за исклучување на Mac-от,па може да се исклучи и од одалеченост.Тој се конектира преку блутут,исто така доаѓа со
адаптер, и неговата цена изнесува само 160 долари.
 
Тастатурава кај нас е 10000 денари. Инаку не е ништо посебно, само е правена со некоја специфична технологија на Logitech, која е многу скапа за производство, па од таму доаѓа цената. Инаку тастатурава е бајаги старичка.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Друже она изгледа е стара,ама тогаш била само за виндовс,сеа ја направиле и за Мак.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,864
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно