Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Logitech MX Master / MX Master 2S или MX Master 3

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Совет, избегни го MX Master 2S, мислам дека имаат некоја фабричка грешка каде што тоа падот што е за палецот има некое кабелче внатре што се зезнува и после цело глувче се гасне или работи одредено време па се гасне, пробано е на сите 3 начини (кабел, усб безжично и блутут).

Имам дома MX Master 2S, треба да го однесам во Нексио. Мислам дека ова е проблемот (и решение):
View: https://www.youtube.com/watch?v=yFaLyoSQQo0

Инаку глувчето е лудница, ептен ми е криво што не го користам...
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
11.039
18.022
Исклучително тешко ми се навикнува раката на друга форма затоа ги барам овие генерации. Не ми е проблем да земам нов 3S ама неќам да испадне дека сум фрлил пари на нешто што не ми е по ќеиф.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.210
718
delicon.mk
Совет, избегни го MX Master 2S, мислам дека имаат некоја фабричка грешка каде што тоа падот што е за палецот има некое кабелче внатре што се зезнува и после цело глувче се гасне или работи одредено време па се гасне, пробано е на сите 3 начини (кабел, усб безжично и блутут).

Имам дома MX Master 2S, треба да го однесам во Нексио. Мислам дека ова е проблемот (и решение):
View: https://www.youtube.com/watch?v=yFaLyoSQQo0

Инаку глувчето е лудница, ептен ми е криво што не го користам...
И секако дека имаш и коментари како мојот:
Го користам 2S откако излезе, не покажал никаков проблем до сега.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.592
1.725
Би ти советувал да разгледуваш од MX Master 3 па нагоре.

Една причина е дека 2S е веќе доста стар (не дека тоа нешто значи за добро докажан глушец), а друга причина би била практичното искуство од @pipelin со предметниот глушец.
Јас по дома го користам Master MX 3 околу 2 години и задоволен сум од искуството со него. Ергономски е супер. Батеријата е ок (а и брзо се полни со USB C - постариот 2S можда е со micro USB?).

Размислував да го купам поновиот 3S, ама останав на овај, пошто поновиот користи Bolt, па ќе ми се расипи компатибилноста со тастатурата и другиот глушец, што ми се со Unifying рисивер...
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.111
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Ја би идел на 3 ако ништо друго ради усб Ц.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
777
596
Не му ја многу мисли за 2с. Со скалпер само го подигаш падот од надвор и нема мука после.
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
747
680
имам 2ѕ и 3 - 3ката има подобар скрол но ергономично не приметувам некоја разлика

имав и јас проблем со 2ѕ, се заглави копчето под палецот но лесно го средив
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
патем дека вчера барав видео за во темава да ставам, денес го видов ова, и од коментарите гледам сите се позитивни, ќе го пробам сега :)
View: https://www.youtube.com/shorts/0sSj_hAhBrA

Update:
Работи за сега без проблем :)
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.208
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно