• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купено Logitech MX Master 3S

Статус
Затворена за нови мислења.

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
1.901
2.088
Тие што купија од жирафа, а им стојат по дома или кликаат други мауси...

Ем ако ИТ пуштат душа и има уште некое парче од тастатурата (MX Keys), ќе ме убедат да земам и премиум јузер и тастатура и маус :)
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
1.901
2.088
ја црнец сум, за мене е 7400.
Da prodava nekoj poloven poskapo ke bide, ne znam sto poveke bara @JasSum
па на вакви попусти, некој може ќе сака да си земе друг маус...
 

petkotrajko

On your way to fame
16 јуни 2017
667
707
Тие што купија од жирафа, а им стојат по дома или кликаат други мауси...

Ем ако ИТ пуштат душа и има уште некое парче од тастатурата (MX Keys), ќе ме убедат да земам и премиум јузер и тастатура и маус :)
Од жирафата ко се купваја на кило, не беа 3S, постарио модел беше тоа (овај 3Ѕ уште не беше излезен).
Ама физички од надвор се исти, па не се разликваат.
Внатрешно, сензорот е појачан од 4.000 дпи на 8.000, левиот и десниот клик се потивки (значително потивки)...хм, имаше уште една, трета измена, ама не ми текнува сега шо беше.
А иначе ценава за блек фрајдеј на новиов е топ.
Да го немав купено постарио пред 7-8 месеци, одма го земвав овај новио!Испратено од телефоно.
 

Sonic.01

On your way to fame
5 јули 2016
200
568
Од жирафата ко се купваја на кило, не беа 3S, постарио модел беше тоа (овај 3Ѕ уште не беше излезен).
Ама физички од надвор се исти, па не се разликваат.
Внатрешно, сензорот е појачан од 4.000 дпи на 8.000, левиот и десниот клик се потивки (значително потивки)...хм, имаше уште една, трета измена, ама не ми текнува сега шо беше.
А иначе ценава за блек фрајдеј на новиов е топ.
Да го немав купено постарио пред 7-8 месеци, одма го земвав овај новио!Испратено од телефоно.
Мислам дека и polling rate е зголемен од 90hz на 125hz кај 3s.
Посекако не знам кој купил MX серија на маус од Logitech а да не го користи, барем година дена ќе го користи дур не му пројде меракот со скролот :LOL:
 

petkotrajko

On your way to fame
16 јуни 2017
667
707
Мислам дека и polling rate е зголемен од 90hz на 125hz кај 3s.
Посекако не знам кој купил MX серија на маус од Logitech а да не го користи, барем година дена ќе го користи дур не му пројде меракот со скролот
Ааа, за скроло не вервам дека ќе ми помини мерако!
На моменти си го користам ко фиџет спинер (рилаксинг ).

Испратено од телефоно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.261
Мислења
920.008
Членови
32.918
Огласи
1.067
Најнов член
darkokocev
На врв Дно