Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купено Logitech MX Master 3S

Статус
Затворена за нови мислења.

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.209
31.857
roka.mk
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.381
9.197
Da prodava nekoj poloven poskapo ke bide, ne znam sto poveke bara @JasSum
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Тие што купија од жирафа, а им стојат по дома или кликаат други мауси...

Ем ако ИТ пуштат душа и има уште некое парче од тастатурата (MX Keys), ќе ме убедат да земам и премиум јузер и тастатура и маус :)
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
ја црнец сум, за мене е 7400.
Da prodava nekoj poloven poskapo ke bide, ne znam sto poveke bara @JasSum
па на вакви попусти, некој може ќе сака да си земе друг маус...
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.427
1.534
Тие што купија од жирафа, а им стојат по дома или кликаат други мауси...

Ем ако ИТ пуштат душа и има уште некое парче од тастатурата (MX Keys), ќе ме убедат да земам и премиум јузер и тастатура и маус :)
Од жирафата ко се купваја на кило, не беа 3S, постарио модел беше тоа (овај 3Ѕ уште не беше излезен).
Ама физички од надвор се исти, па не се разликваат.
Внатрешно, сензорот е појачан од 4.000 дпи на 8.000, левиот и десниот клик се потивки (значително потивки)...хм, имаше уште една, трета измена, ама не ми текнува сега шо беше.
А иначе ценава за блек фрајдеј на новиов е топ.
Да го немав купено постарио пред 7-8 месеци, одма го земвав овај новио!Испратено од телефоно.
 

Sonic.01

On your way to fame
5 јули 2016
208
629
Од жирафата ко се купваја на кило, не беа 3S, постарио модел беше тоа (овај 3Ѕ уште не беше излезен).
Ама физички од надвор се исти, па не се разликваат.
Внатрешно, сензорот е појачан од 4.000 дпи на 8.000, левиот и десниот клик се потивки (значително потивки)...хм, имаше уште една, трета измена, ама не ми текнува сега шо беше.
А иначе ценава за блек фрајдеј на новиов е топ.
Да го немав купено постарио пред 7-8 месеци, одма го земвав овај новио!Испратено од телефоно.
Мислам дека и polling rate е зголемен од 90hz на 125hz кај 3s.
Посекако не знам кој купил MX серија на маус од Logitech а да не го користи, барем година дена ќе го користи дур не му пројде меракот со скролот :LOL:
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.427
1.534
Мислам дека и polling rate е зголемен од 90hz на 125hz кај 3s.
Посекако не знам кој купил MX серија на маус од Logitech а да не го користи, барем година дена ќе го користи дур не му пројде меракот со скролот
Ааа, за скроло не вервам дека ќе ми помини мерако!
На моменти си го користам ко фиџет спинер (рилаксинг ).

Испратено од телефоно.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
584
1.006
Скопје
си кликате и си скролате, себични едни :)

Се извинувам ако е протов правилата линков.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.503
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно