1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Logitech MX Master 2S

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од filipkir, 28 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Веќе имам ваков маус, но по грешка за роденденски поклон добив уште еден :)
  Па сега овој новиов иде на продажба.
  Маусот иде со фул пакување и е користен само неколку часа колку да се испроба дали е исправен или не. Бидејки е донесен од странство нема гаранција.
   
  SiPy`, null_ptr и на Oktar им се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Нов во Анхоч е 4300, на Амазоните отприлика е таа цена (на германскиот)

  Каква проценка да ти дадеме а да не се навредиш?
  Ваљда -20% или околу 3500 денари. Шо знам..
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Па и јас отприлика по таа цена сакав да го продадам (од 3000 до 3500 денари) бидејки маусот е скроз нов, само што нема гаранција.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,062
  2,357
  28 Јануари 2017
  Машко
  Во Анхоч цената е за оригиналната верзија за Мастерот, овај е малку поскапичок ради flow, батерија, дпи.

  Едит: не е баш јасно на страницата, насловот е обичниот, во спецификации е 2ката...

  2019-07-28_18h48_14.jpg
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Ах, да! Не сум видел
  Тогаш ако го продава за толку пари цената е грабеж (за наши услови затоа што не гледам начин некој да го набави од amazon.de на лесен начин)

  Јас веќе користам MX Master (обичен) и навистина сум многу задоволен (батерија и квалитет)
  А овој има поголема батерија така да секоја препорака за глушецов.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,410
  10,164
  23 oктомври 2012
  Машко
  Пред некој ден го купив за 80 долари од ибеј, на амазон мислам дека е околу 100тина долари. Се продава еден плав на форумов за 4000 мислам, купен од ддстор мислам дека за 5500.
  Да знаев, јас ке го земев, а едно две недели ми стоеше во баскет и баш пред 3 дена кликнав бај.
  Според мене 4000 е фер цена за сите страни, иако ако не е сив, ке потрае продажбата.
  Јас го имам кецот и ми требаше време да го навикнам, ама сега ми е супер.
  П.С. Стај го 3900 ради рушење на менталната бариера.
   
  farkizz, TylerMkD, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Тој што јас го имам е сив (црн). Нека иде на продажба за 3900 денари :)
   
  На farkizz и Oktar им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,062
  2,357
  28 Јануари 2017
  Машко
  Се собравте мастери на глувците на едно место па да ве прашам бидејќи сум заинтересиран за истиот.

  Дали може да се прават макроа на него, пример left click, left click, Ctr+V и слични работје?
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Искрено кажано јас не би знаел да ти одговорам бидејки никогаш на ниеден маус му немам ставано макроа.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Единствено што најдов е Keystroke Assignment (На пример ctrl+shift+v) ама кликови-микови заедно со ова да ставаш нема.

  Има и вакви фори
  Untitled.png
   
 11. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  534
  484
  20 ноември 2013
  Машко
  Маусот е квалитетно изработен - добра цена.

  Го имам истиот веќе 7 месеци, 5 пати наполнет до сега, приближно 1000 часа имам сработено (hour based project) доста кликање и скролање + веб браузинг...скролот е перверзија
   
  На Oktar и filipkir им се допаѓа ова.
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,096
  1,690
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не. Максимум е keystroke assignment, ама баш макро не можеш.

  Ontopic, мислам дека последната цена што ја памтам кај нас (Нексио/Анхоч), MX Master 2S беше околу 5,500-5,700. 4,000 е ептен убава цена за брза продажба.
   
  На Oktar и filipkir им се допаѓа ова.
 13. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  Продадено. Може да се затвори темата.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,410
  10,164
  23 oктомври 2012
  Машко
  Да му верувате на Октар... : )))
   
  BlackOuttheWoRlD, gOJDO и на filipkir им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. FLEGMA
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,343
 2. BEST
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  652
 3. dangthe
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,926
 4. rippermkd

  Продадено logitech g203 prodigy RGB

  rippermkd, 2 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  938
 5. тотето
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  756
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...