• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Logitech G203

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
88
140
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 5820K & NZXT Kraken X63
Motherboard
Gigabyte GA-X99-UD3
Storage
Samsung 860EVO 500GB & Toshiba 1TB HDD
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Asus VG248QE 144Hz
OS
Windows 10 Pro x64
Се продава глувчето, купено е пред 2 години, гаранцијата измина пред 2-3 недели. Цена: 1000 денари.
121646615_2785544675050253_4567379149497383709_n.jpg121968803_782024502369553_4943953033962623593_n.jpg122066030_2782500795409970_8655855963533479579_n.jpg122159856_1443407362515711_5373449276142314008_n.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
88
140
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 5820K & NZXT Kraken X63
Motherboard
Gigabyte GA-X99-UD3
Storage
Samsung 860EVO 500GB & Toshiba 1TB HDD
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Asus VG248QE 144Hz
OS
Windows 10 Pro x64
bump
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,393
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно