• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

login window

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci ova e nevozmozno...baksuz sum sve mene da mi se desavaat greski

znaci odam sistem -> administrator -> Login Window ... odam na tabot local mestam znaci da ne bide ona portokalovoto potocno go namestiv happy gnome with browser mestam boja i na kraj mestam namesto welcome nekoi moi zborovi...zatvaram restartiram....se menja toa temata no bojata sto e pred pisuenje na paswordot i posle toa ne se menja a i se uste sto welcome ne toa jas sto napisav...probav nekolku pati pak si se vrakja na istoto vo sistem -> administrator -> Login Window .... ima nekoe care ili?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
А ти ѓи зачувуваш измените воопште?
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Mislam deka toa ne ja menuva bojata na cela tema. Toa e nesto kako pozadina, ko ke se startuva kompjutero pred sa se pusti Login screen-ot izlegva taja boja. Mislam ne e za temata.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Хм... Мислам дека за бојата нема да може .... претчуство имам оти убунтуто секогаш си ја имал таа боја ... или кој знае .. не сум имал таков проблем .. можеби ќе може мануелно да се стави ќе побарам попослем па ако најдам решение ќе постирам .. и за пораката истотака...

А еве не пример кога се логираш пишува Welcome а ти си ставил некоја друга реченица, после кога одеш повторно да сменеш твојата ја пишува или е сменето во Default "Welcome" ?
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Хм... Мислам дека за бојата нема да може .... претчуство имам оти убунтуто секогаш си ја имал таа боја ... или кој знае .. не сум имал таков проблем .. можеби ќе може мануелно да се стави ќе побарам попослем па ако најдам решение ќе постирам .. и за пораката истотака...

А еве не пример кога се логираш пишува Welcome а ти си ставил некоја друга реченица, после кога одеш повторно да сменеш твојата ја пишува или е сменето во Default "Welcome" ?

smeneto e u default...t.e ne mi dava jas da si smenam...ako najdes neso pisi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.814
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно