• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Log off?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Decki ne znam dali samo kaj mene e problemov.. no na sekoi 5-6 procitani mislenja, avtomatski mi se pravi log off... i posle moram pak da se logiram i pak po nekoe vreme se odlogira :lut2:

Sto e problemot?
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Vidi nesto vo pozadina na ne ti brise cookies...........moze da e do toa:ermm:
Ili mozda ti pagja konekcija
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
После некое време (не знам точно, може админите да кажат) неактивност те одлогира сам.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Baska primetiv i drug problem..........levo kvadratceto e crveno .... i koga ke pominam vrz nego pisuva staro.
Kako moze staro koga postot e od pred nekolku minuti? :lut2:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Старо пишува затоа што веќе си го прочитал претходно мислењето, односно си ја отворил темата после објавувањето на тоа мислење.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
А да си ставиш запомни ме па никогаш нема да се одлогира???
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
После некое време неактивност, автоматски ќе бидете одлогирани. Мислам дека тоа време сега изнесува 30 минути. Порано беше 2 часа, но поради тестирање и други оправдани причини беше намалено на 30 минути.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Uste nesto...........koga ja resetiram konekcijata moram povtorno da se logiram......ZOSTO?
Ova e edinstveno mesto sto funkcionira taka......na niedno drugo mesto nemam takov problem:ermm:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Гарант колачињата се бришат. Види дали се ставени да прават expire на одредено време...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Со избирање на "запомни ме" ќе ги решите горенаведените проблеми..

Default сесијата е намалена од сигурносни причини
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Со избирање на "запомни ме" ќе ги решите горенаведените проблеми..

Default сесијата е намалена од сигурносни причини
Znam deka so "zapomni me" ke se resi problemot.. no ovoj kompjuter ne e moj, na bibliotekava e, pa malku e glupo nekoj sto ke go otvori forumot, avtomatski da vleze so mojot user.
No ok e.. ne veruvam deka nekoj od tuka go otvora forumov, pa go stiklirav "zapomni me". Nema problemi sega.

Moze da se zatvori temava ako nema nekoj nesto da dodade.
Tnx to all.. bye bye
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
E samo pred da ja zatvorite edna mudra izreka:
Човек што не стиска Одјава на крајот на сесијата, секогаш жали!:tainstven:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,273
333
и мене ме нервира тоа што ме исклучува на пример кога ќе слушам музика на јутуб или сум на мсн.. ама живот, но сепак мислам дека треба да се зголеми времето од 30 минути на 50 или 60 :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно