1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лоцирај го ценовников :)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од skullmonkey, 25 oктомври 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Го најдов на редит. Многу ми е познат дизајнот, али не ми текнува од кај е.

  [​IMG]
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Добро бе човече, ќе најдиш ти начин за секоја глупост да не отвараш нова тема? Не дека е забрането, ама за секаква глупост нова тема...
   
 3. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  834
  806
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Дај линк од оригиналната слика.
  Он топик: Нико?
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не те контам. Теебаше да го ставам во некоја постоечка?
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ривер? Инфо Проџект можда :)
   
 6. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Еве
   
 7. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  543
  405
  11 Февруари 2016
  Машко
  Ете, открив колку пари платил татко ми за 19 инчните Belinea монитори што ги купивме за интернет клубот во ноември/декември 1999та.
   
  Tomekk, Маша и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 8. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Е да, нема теорија ваква значајна работа да стои некаде во некоја постоечка „разно“ „офтопик“ тема...
   
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер

  Не гледам проблем да е во Генерална ИТ дискусија. Или не спаѓа ова во ИТ според тебе или забавни дискусии треба да се селектираат посебно?
  Не е оф топик али нека ти биде :)

  Чилирај човеку, петок е...
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Според мене не мора за сѐ и сешто да се отвара нова тема, не дека е забрането, ама онака, нема потреба, а ти претеруваш, буквално. Ај сега да отворам посебни теми за ценовниците од Германос на мобилни... небитно, преместена ти е темата таму каде што припаѓа.

  А за уживање (чилирање) не е проблем... сигурно ако сум нешто напнат нема да се уклучам на форум за да ти реплицирам тебе. Уживам, немај гајле :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Тоа “претеруваш” е многу неодредено. ;)
   
 12. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Е да, од твојата „умереност“ на отварање на теми за сѐ и сешто е инспирирана оваа тема:

  [​IMG]

  :D
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Отиде на друга страна муабетов али ок, Нели во оф топик е.

  Глеам поише луге сте се фатиле за прашањата што ги постирам. Форум е точно за тоа. Не е за научни трудови, не е за магистарски, иако и тоа е добредојдено, туку е дискусија. Се дур ги почитува правилата секој може да пичува колку му душа сака.

  Од ваков нахален, агресивен однос огромен број на членови не се осудуваат да пишуваат па дури и си одат од форумот. Па така ти пробувајќи да направиш “попаметен” форум ж, го сушиш постоечкиот.

  Ако јас/членот одлучил дека сака да праша, значи тоа за него значи нешто. Немаш ти обврска да одговараш и читаш.

  И така, од потенцијална забавна тема која можеше да развие муабет, ти/форумов/сите членови, добија моронска расправија за претерување со постови за кое нема правило колку е доволно.

  gg
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Едноставно не можи тие „поише“ луѓе што се бунат да се во право, а ти да грешиш. Во право си :)
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Израчунај колку членови што биле активни повеќе не се, колку комплет си отишле наспроти вие üберчленови па терај со тој однос на потценување, тролање и ругање. Јас ќе прашувам и пишувам за се што ме интересира.
   
 16. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  962
  391
  17 Јуни 2008
  Не е InfoProject, од ист период ми е првиот компјутер (од кај нив), екраните им беа ViewSonic. Можно е уште да го имам летокот.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Па... еден дел се заминати затоа што се drama queen, си заминаа за да проверат колку ќе ни фалат... тука се, ама не се многу активни :)

  Друг дел си заминаа/не се активнии заради што пораснале (фамилија, работа, кредити...) и немаат доволно време за трошење одново и одново на обемните теми каде што нов лик ќе се убаци со прашање:
  „Можеби е објаснато назад во темата, ама да не барам, ме интересира... компјутер за гејминг/инвертер за 35 квадрати...“ (нешто слично како на шалтер, редица цела и мора да има некој: „Само да прашам!“) :)

  И тука е мал дел кој се почувствувал инфериорен благодарение на нашето височество, потценувачи, ругачи и тролови :)

  Секако има и прилично тазе кои за брзо се откажуваат затоа што пробале да отворат теми како твоите, ама немале рејтинг како твојот, да не речам не биле од администрацијата и биле искарани одма :)
   
 18. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ништо сеа, го сврте на политика и непотизам. Терај така, шо да кажам...
   
 19. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  damil, b.a, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  218
  462
  24 Април 2007
  Женско
  Етеее, решена мистерија :)
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас би рекол дека белинеа ги носеше само аемце. :)
   
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 23. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, потврдувам. :)
   
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 25. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Fokus bese diler na amc.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...