• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Load.php

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
Пред малце инсталирав SMF, но кога сакам да погледнам што има пишано на некоја тема, ми се јавува следниов ерор:
HTML:
Fatal error:  Call to undefined function create_button() in /www/mkd.net/t/u/t/tutorijali/htdocs/forum/Sources/Load.php(1040) : eval()'d code on line 266
Еве ви го и Load.php фајлот, превземете го па видете дали може да се реши некако...
Погледнете го атачментот Load.zip
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,397
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно