1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Live chat so ThePlanet.com support

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од sonic, 3 Јануари 2008.

 1. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  Епа вака дечки имам еден домаин кај фирмава регистрирано и сакам да го префрлам на друг домаин регистар но ми треба некој EPP код од стариов домаин регистар ... и си вика ај Live support да пробам да видам дали ќе ми помогнат . Излезе дека не е само кај нас Live support-ot лош туку тоа се случува и секаде па и во Америка ...

  еве ја целата дискусија :LOL::LOL::LOL:

  Please wait while we find an agent to assist you...
  You have been connected to Matt Minter.
  Customer: hello i need help
  Customer: i need to obtain EPP code in order to transfer domain
  Matt Minter has left the session.
  Please wait while we find an agent from the Customer Service department to assist you.
  You have been connected to Shannon R.
  Customer: can you help me out ?
  Shannon R: Thank you for contacting The Planet Customer ServiceTeam! How may I assist you today?
  Customer: hi
  Customer: hi
  Customer: ou have been connected to Matt Minter.
  Customer: hello i need help
  Customer: i need to obtain EPP code in order to transfer domain
  Customer: can u help me out ?
  Shannon R: please hold for sales
  Shannon R has left the session.
  Please wait while we find an agent from the Sales department to assist you.
  You have been connected to Matt Minter.
  Customer: what ?
  Customer: what ?
  Matt Minter: are you a current employee of the Planet
  Matt Minter: ??
  Customer: no i'm not
  Customer: i need to ask
  Matt Minter: employee purchase program?
  Customer: how can i get EPP code in order to transfer a domain name ?
  Matt Minter: you will need to speak with the domain group
  Matt Minter: [email protected]
   
 2. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  последниот дел испадна место јас да поставувам прашања тој мене ми поставуваше , ахахахаха кој идиот !!!!
   
 3. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  По се изгледа сите почнале роботи да поставуваат на Live Support. Брука.
   
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,995
  505
  14 Април 2007
  Машко
  epa super znaci ne sme samo nie za zalenje
   
 5. Kafka

  Kafka
  Intern

  128
  19
  8 Јуни 2007
  Машко
  znaci imalo nekoi poloshi i od nas.... bas mi je milo.... exexexexexex
   
Слични теми
 1. ajvar
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  815
 2. psyside
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,941
 3. sime_simovski
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  988
 4. Nakolce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,012
Вчитување...

Сподели

Вчитување...