Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Литература за C++

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
Dali ima nekoj sto moze da mi kaze kade mozam da zemam epten pocetnicka literatura za c++ ???? pLSSS

akoo mozete i tuka da dadete nekoja c++ makedonska kniga?


mnogu sakam da naucam c++ ama nemozam da najdam na makedonski.

znam angliski ali nemozam od angliski knigi zaso nekoi zborovi ne gi razbiram i gubam vreme u prevodi ! LOST IN THE TITLE :p

aj ako mozete pomagajte

ZDRAVO!
 

n3tG0d

Intern
9 април 2007
121
4
vaka sea... na makedonski kniga epten tesko moze da najdes... samo nekoj predavanja od nasive fakulteti etf pmf. gi imav ja od etf u zip ama treba da gi pobaram. a podobro ti e da ja zemes teach yourself c++ in 21 days. za pocetnici e dobra kniga.mislam deka mozes da ja kupis na srpski. pozdrav
 

volk1988

Intern
11 февруари 2008
22
0
Mi Treba Pomos, Brucis Sum Na ETF, i imam problemi oklu C. Pokonkrenkretno mi treba pomos okolu rekuzivni funkcii. Kade mozam da najdam literatura za toa
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Кој сака литература и примери изворни кодови за C и C++ нека дојде на MSN неможам да ги напрам аплауд мн ми е спор нетот за аплауд ... ваљда некој ден и аплаудот ке биде со поголема брзина ... ама ваљда
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Се надевам дека забележавте дека темата односно постот на Goroner е од 28-04-07. :rolleyes:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Fatihh јас те додадов во контакти па ќе исконтактираме.;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.092
Мислења
974.341
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно