• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Литература за бежична технологија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Ако може некој да постави линк до литература за Бежична технологија(рутери, ацес поинти, антени...) ми треба за проектна. Може и на англиски не е проблем.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Ако може некој да постави линк до литература за Бежична технологија(рутери, ацес поинти, антени...) ми треба за проектна. Може и на англиски не е проблем.
Ako misles na link za download da ti kazam deka ne e dozvoleno da se objavuvat takvi na forumo. Inace ako si za epten ne tehnicka literatura idi na www.amazon.com i pisi CWNA (CWNA znaci Certified Wireless Network Administrator) vidi nekoj naslov jas ucese od na Sybex izdanieto nogu bese razbirlivo objasneto za toa sto ti treba. I posle probaj na nekoj nacin da ja najdes taa kniga so ti se bendisala preku torenti li e-mule na tebe ostanuva ili imase u podforumo Tutorijali kako da go koristes Google da go prebaruva Rapid Share jas na taj nacin gi naoga site knigi so mi trebat.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно