Листа со најдобри курсеви кои ми помогнаа во кариерата

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
143
272
Скопје
davorminchorov.com
Пред некој ден, напишав статија на мојот личен блог со наслов "Моите најдобри ресурси за учење кои ми помогнаа во мојата кариера" и преку приказна опишав како сум ги нашол и што ми се допаднало кај нив.

Во иднина имам план да споделам уште неколку слични статии на оваа тема.

Feedback е секогаш добредојден.
 

Extazy32

Intern
26 мај 2018
3
0
Kursevi po digitalen marketing i SEO kade moze da najdam i dali vredi voopsto da se ucat nekoi od ovie digitalni veshtini i dali se barani vo mk?
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
143
272
Скопје
davorminchorov.com
Kursevi po digitalen marketing i SEO kade moze da najdam i dali vredi voopsto da se ucat nekoi od ovie digitalni veshtini i dali se barani vo mk?
Маркетинг е доста барана струка како во светот така и во Македонија, но се зависи која ти е целта и зошто сакаш да учиш тоа.

За курсеви имаш на Treehouse и Pluralsight по нешто, но имаш доста бесплатни курсеви и на HubSpot Academy и по некоја статија на Tuts Plus Business а еве ти листа со корисни алатки и ресурси за маркетинг и примери за добар маркетинг
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
143
272
Скопје
davorminchorov.com
Додека го вратам сајтот назад со нов дизајн, пред неколку месеци напишав една статија која што е доста корисна за луѓе кои што сакаат да учат сами, без разлика дали имаат искуство или не, на тема Како да останете фокусирани во светот на веб развојот каде што го опишувам мојот начин на учење и од каде се земам информации, како и неколку идеи како би почнал да учам нов јазик со ова знаење што го имам до сега.
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
143
272
Скопје
davorminchorov.com
Пред некој ден, напишав статија на мојот личен блог со наслов "Моите најдобри ресурси за учење кои ми помогнаа во мојата кариера" и преку приказна опишав како сум ги нашол и што ми се допаднало кај нив.

Во иднина имам план да споделам уште неколку слични статии на оваа тема.

Feedback е секогаш добредојден.
Не можам да го сменам линкот, но се сетив дека ја имам истата статија на Medium и DEV.TO.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,465
29,241
kalco.ru
@Rufflesaurus супер ти се текстовите, фала што сподели. Доколку не ти е проблем и си желен да ја поддржиш Македонската ит сцена со преведување на артиклите на Македонски и да ги објавуваме на портал, секако ќе си бидат твои авторски и ќе линкуваат до твојот блог.

Поздрав.
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
143
272
Скопје
davorminchorov.com
@Rufflesaurus супер ти се текстовите, фала што сподели. Доколку не ти е проблем и си желен да ја поддржиш Македонската ит сцена со преведување на артиклите на Македонски и да ги објавуваме на портал, секако ќе си бидат твои авторски и ќе линкуваат до твојот блог.

Поздрав.
Тоа е интересна идеа, секогаш сум за поддршка, баш ќе размислам и ќе те контактирам доколку се нафатам да ги преведувам, благодарам на понудата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,302
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно