• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Листа со најдобри курсеви кои ми помогнаа во кариерата

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
138
255
Скопје
davorminchorov.com
Пред некој ден, напишав статија на мојот личен блог со наслов "Моите најдобри ресурси за учење кои ми помогнаа во мојата кариера" и преку приказна опишав како сум ги нашол и што ми се допаднало кај нив.

Во иднина имам план да споделам уште неколку слични статии на оваа тема.

Feedback е секогаш добредојден.
 

Extazy32

Intern
26 мај 2018
3
0
Kursevi po digitalen marketing i SEO kade moze da najdam i dali vredi voopsto da se ucat nekoi od ovie digitalni veshtini i dali se barani vo mk?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
138
255
Скопје
davorminchorov.com
Kursevi po digitalen marketing i SEO kade moze da najdam i dali vredi voopsto da se ucat nekoi od ovie digitalni veshtini i dali se barani vo mk?
Маркетинг е доста барана струка како во светот така и во Македонија, но се зависи која ти е целта и зошто сакаш да учиш тоа.

За курсеви имаш на Treehouse и Pluralsight по нешто, но имаш доста бесплатни курсеви и на HubSpot Academy и по некоја статија на Tuts Plus Business а еве ти листа со корисни алатки и ресурси за маркетинг и примери за добар маркетинг
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,027
Мислења
854,792
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно