1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Листа од странски огласи за работа - Remote/Telecommute

Дискусија во форумот 'Вработување' започната од Oliver!, 29 Септември 2015.

 1. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Само што налетав на нешто доста интересно.

  Бараат силен профил на програмер, ама кога ќе ги погледнете бројките - си вреди :)

  mobi Corp
  Senior Full Stack Developer - $50/hr

  https://www.linkedin.com/jobs2/view...555-a916-fe91647dc70c&midToken=AQF2pUOmMo97Tw

  П.С. до админи: Не видов никаде вакво нешто како тема - оглас што не е директно од член или барем од втора рака. Дали е ок да поставиме ваква тема? Лично, мислам дека може да се усреќи некој член што си го знае занаетот а не може да најде саглам редовна работа.
   
  Изменето од модератор: 30 Септември 2015
  На tupacan и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,653
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Едно нешто сепак би било подобро... да вклучам име, назив на работа и плата :)
  Сега ќе го корегирам, ќе има и повеќе нови наскоро. Постојано ме спамираат во мејл со вакви.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,653
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ептен коректна саатница за сите вештини што ги бараат.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...