• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Листа на туторијали

Статус
Затворена за нови мислења.

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Листа на сите туторијали кои досега Вие ги имате напишано/постирано на Македонскиот ИТ Форум.


Чекор-по-чекор инсталација на Mac OS X Tiger на Pc Автор : Ismet
E-маил енкрипција (pgp/gpg) [мини тут.] Автор : LiquidWorm
Туториал за Home Server Автор : DimitarMK
туториали за компјутери на македонски Автор : _EAX
Како се сече слика во Photoshop? Автор : aneta18
Македонски видео туториали [RE] Автор : CyberLord
ssh tunneling [tutorial] Автор : Aleks
Video Flash Tutoriali Автор : Stane
Како да направите 'userbars' Автор : D
Instaliranje na Compiz Fusion [tutorial] Автор : Aleks
Инсталирање на Photoshop CS2 под Linux Автор : Aleks
FTP Server Туторијал Автор : HyBRiD_HeLL
Учиме Html Автор : A^1^T^E^A^M
Инсталација на vBulletin [објаснето со слики!] Автор : DimitarMK
Инсталација на Joomla на IIS Автор : vlatkorun
HowTo туторијал за инсталација, но и бришење, на Линукс ОС Автор : moondowner
Како да инсталирате Wordpress 2.0.хх блог Автор : A^1^T^E^A^M
Linux Boot Process Автор : Aleks
Google Search Автор : IcecoveR
Ај да учиме xHTML Автор : sojic
Instaliranje na OpenArena pod Linux Автор : Aleks
Linux In Action, Part 1: Gateway и Network конфигурација Автор : Aleks
Web Robots Автор : psybaron
Kако да симнувате повеќе фајлови од рапидшер во исто време!! Автор : Stane
[GNU/Linux] - Снаоѓање во CLI средина Автор : Aleks
Активирање на AHCI од Windows Автор : dulemk
Креирање на едноставна рамка во Photoshop CS 2 Автор : LiquidWorm
Linux, multiuser OS, adding/deleting users [tutorial] Автор : Aleks
Osnovni komandi vo GNU/Linux Автор : Aleks
Direktoriite vo Linux Автор : Aleks
Мини објаснување за chmod [Linux] Автор : Aleks
SEO popup javascript Автор : sojic
Инсталирање на Drupal [објаснето со слики] Автор : Pepsi Man
Инсталирање на CuteNews [објаснето со слики] Автор : Pepsi Man
Инсталирање на phpMyAdmin Автор : Pepsi Man
Исталирање на Fedora Core 8 Linux Автор : Aleks
Инсталирање на MySQL Автор : Pepsi Man
Photoshop tutorial - Abstract Автор : Delicon
Муров Закон Автор : aleksandar_te
Инсталирање Coppermine Photo Gallery Автор : Pepsi Man
Инсталирање на FTP сервер на Windows Автор : fiascooo
MASTER/SLAVE HDD Автор : fiascooo
[Photoshop] Направете дупка од куршум Автор : Pepsi Man
Photoshop Туторијал - Направете “рамка“ Автор : Pepsi Man
Photoshop tutorijal - Lightning Strike Автор : GeNeRaToR
Application/Contact Form во HTML и PHP Автор : CyberWizard
Тргнете ги стрелките од иконите на кратенките Автор : fiascooo
Jumper Effect Автор : Moscow_BoY
Сечење и средување на Photoshop layout Автор : vik
Видео туторијал за моделирање на врата во Мауа Автор : darecarcemb
Инсталација на Убунту 8.04 Автор : Aleks
Поврзување два компјутери со кабелски интернет преку мрежна Автор : fuUuUzZzZy
NFS конфигурација. Автор : Aleks
Рипување на стази и 3Д модели од игри Автор : darecarcemb
Повеќе мали слики од една Автор : Kuzma
Заштита на Microsoft Word документи Автор : AMD_fan
SEO (Search Engine Optimization) Автор : Taurus
Maya tutoriial Dynamic system Автор : darecarcemb
На кој начин работат злонамерните кодови Автор : Stane
Мануелна мрежна конфигурација на ГНУ/Линукс - Почетничко ниво Автор : Aleks
Photoshop Tutorijali Автор : FreakyDroid
Flash валидација! Автор : Taurus
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Update:

„Додај во Favourites“ Автор :Pepsi Man
Онлајн бројачи Автор : Pepsi Man
Мојот Туториал За Visual Basic 6 Автор : спиро_дт
VHS касета во divX или DVD Автор : Pepsi Man
„Постави како почетна“ Автор : Pepsi Man
IMDB “хак“ Автор : Pepsi Man
Analiza na 8 Linux komandi za info-gathering Автор : NIKIHACK
Основи на Winsock Автор : NIKIHACK
Оптимизирање на services.msc во Windows Автор : maximilian
Мауа туторијал за текстурирање со Alpha Chanel и мапи за транспаренција Автор : darecarcemb
Custom Ringtone на iPhone Автор : StarBuck
Моите 10 центи помош за почетниците (vis-a-vi проблемот со VLC) Автор: gdamjan
Како да го најдете моделот на вашата PCI картица (Windows) Автор: eldiablo
Како да ви светкаат диодите.... Автор: Jano
Како да направите кратенка за Shutdown и Restart (Windows) Автор: AMD_fan
CS: Сопствен SprayPaint Автор: HijackHacker
Evolution + Hotmail + Gmail = send/receive emails Автор: BSOD
Управување и решавање на проблеми поврзани со DirectX Автор: AMD_fan
Правење на бутабилно ЦД Автор: fatal1ty_
Направете бутабилно ISO од инсталиран Ubuntu линукс Автор: BSOD
Како да го оверклокуваш твојот компјутер Автор: fatal1ty_
Компајлирање на Linux кернел Автор: Aleks
Поврзување компјутер и ТВ Автор : Pepsi Man
Инсталирање на најнеопходните програми после инсталација на Windows Автор: AMD_fan
Инсталирање на хардвер и драјвери (Windows) Автор: AMD_fan
Како да ги исклучите несаканите сервиси и startup апликации во Windows XP Автор: AMD_fan
Како да инсталирате хакинтош (попознат како OSX86) Автор: super_hacker
Како да креирате VPN конекција во Windows XP Автор: AMD_fan
3ds MAX [1] Автор: HijackHacker
3ds MAX [2] Автор: HijackHacker
Како да направите Questovi,NPC i Monsters Автор: Toxic
Како да направите backup на вашите податоци преку Windows Backup Автор: AMD_fan
3ds MAX [3] Автор: HijackHacker
Туторијал: Spybot: S&D Автор: HijackHacker
7 совети за осигурување на Joomla Автор: T3H4cK3r!
како да исталирате BackTrack 3 final Видео туториал на македонски Автор: goceb
Пробивање на WEP клуч на WLAN мрежа во BackTrack на Македонски јазик Автор: Chejo
Мои туторијали за Visual Basic 6.0 Автор: PeTaR-
Инсталирање на Internet Information Services (IIS) во Windows XP Автор: AMD_fan
Префрлување на сајт од хост на хост Автор: Gravedigger
Правење на клип(исечок) Автор: fatal1ty_
Основи на SEO (Search Engine Optimization) и неколку корисни совети за веб дизајнерите Автор: AMD_fan
Поврзување преку Remote Desktop во Windows XP Professional Автор: AMD_fan


To be continued......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.393
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно