• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Листа на туторијали

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Листа на сите туторијали кои досега Вие ги имате напишано/постирано на Македонскиот ИТ Форум.


Чекор-по-чекор инсталација на Mac OS X Tiger на Pc Автор : Ismet
E-маил енкрипција (pgp/gpg) [мини тут.] Автор : LiquidWorm
Туториал за Home Server Автор : DimitarMK
туториали за компјутери на македонски Автор : _EAX
Како се сече слика во Photoshop? Автор : aneta18
Македонски видео туториали [RE] Автор : CyberLord
ssh tunneling [tutorial] Автор : Aleks
Video Flash Tutoriali Автор : Stane
Како да направите 'userbars' Автор : D
Instaliranje na Compiz Fusion [tutorial] Автор : Aleks
Инсталирање на Photoshop CS2 под Linux Автор : Aleks
FTP Server Туторијал Автор : HyBRiD_HeLL
Учиме Html Автор : A^1^T^E^A^M
Инсталација на vBulletin [објаснето со слики!] Автор : DimitarMK
Инсталација на Joomla на IIS Автор : vlatkorun
HowTo туторијал за инсталација, но и бришење, на Линукс ОС Автор : moondowner
Како да инсталирате Wordpress 2.0.хх блог Автор : A^1^T^E^A^M
Linux Boot Process Автор : Aleks
Google Search Автор : IcecoveR
Ај да учиме xHTML Автор : sojic
Instaliranje na OpenArena pod Linux Автор : Aleks
Linux In Action, Part 1: Gateway и Network конфигурација Автор : Aleks
Web Robots Автор : psybaron
Kако да симнувате повеќе фајлови од рапидшер во исто време!! Автор : Stane
[GNU/Linux] - Снаоѓање во CLI средина Автор : Aleks
Активирање на AHCI од Windows Автор : dulemk
Креирање на едноставна рамка во Photoshop CS 2 Автор : LiquidWorm
Linux, multiuser OS, adding/deleting users [tutorial] Автор : Aleks
Osnovni komandi vo GNU/Linux Автор : Aleks
Direktoriite vo Linux Автор : Aleks
Мини објаснување за chmod [Linux] Автор : Aleks
SEO popup javascript Автор : sojic
Инсталирање на Drupal [објаснето со слики] Автор : Pepsi Man
Инсталирање на CuteNews [објаснето со слики] Автор : Pepsi Man
Инсталирање на phpMyAdmin Автор : Pepsi Man
Исталирање на Fedora Core 8 Linux Автор : Aleks
Инсталирање на MySQL Автор : Pepsi Man
Photoshop tutorial - Abstract Автор : Delicon
Муров Закон Автор : aleksandar_te
Инсталирање Coppermine Photo Gallery Автор : Pepsi Man
Инсталирање на FTP сервер на Windows Автор : fiascooo
MASTER/SLAVE HDD Автор : fiascooo
[Photoshop] Направете дупка од куршум Автор : Pepsi Man
Photoshop Туторијал - Направете “рамка“ Автор : Pepsi Man
Photoshop tutorijal - Lightning Strike Автор : GeNeRaToR
Application/Contact Form во HTML и PHP Автор : CyberWizard
Тргнете ги стрелките од иконите на кратенките Автор : fiascooo
Jumper Effect Автор : Moscow_BoY
Сечење и средување на Photoshop layout Автор : vik
Видео туторијал за моделирање на врата во Мауа Автор : darecarcemb
Инсталација на Убунту 8.04 Автор : Aleks
Поврзување два компјутери со кабелски интернет преку мрежна Автор : fuUuUzZzZy
NFS конфигурација. Автор : Aleks
Рипување на стази и 3Д модели од игри Автор : darecarcemb
Повеќе мали слики од една Автор : Kuzma
Заштита на Microsoft Word документи Автор : AMD_fan
SEO (Search Engine Optimization) Автор : Taurus
Maya tutoriial Dynamic system Автор : darecarcemb
На кој начин работат злонамерните кодови Автор : Stane
Мануелна мрежна конфигурација на ГНУ/Линукс - Почетничко ниво Автор : Aleks
Photoshop Tutorijali Автор : FreakyDroid
Flash валидација! Автор : Taurus
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update:

„Додај во Favourites“ Автор :Pepsi Man
Онлајн бројачи Автор : Pepsi Man
Мојот Туториал За Visual Basic 6 Автор : спиро_дт
VHS касета во divX или DVD Автор : Pepsi Man
„Постави како почетна“ Автор : Pepsi Man
IMDB “хак“ Автор : Pepsi Man
Analiza na 8 Linux komandi za info-gathering Автор : NIKIHACK
Основи на Winsock Автор : NIKIHACK
Оптимизирање на services.msc во Windows Автор : maximilian
Мауа туторијал за текстурирање со Alpha Chanel и мапи за транспаренција Автор : darecarcemb
Custom Ringtone на iPhone Автор : StarBuck
Моите 10 центи помош за почетниците (vis-a-vi проблемот со VLC) Автор: gdamjan
Како да го најдете моделот на вашата PCI картица (Windows) Автор: eldiablo
Како да ви светкаат диодите.... Автор: Jano
Како да направите кратенка за Shutdown и Restart (Windows) Автор: AMD_fan
CS: Сопствен SprayPaint Автор: HijackHacker
Evolution + Hotmail + Gmail = send/receive emails Автор: BSOD
Управување и решавање на проблеми поврзани со DirectX Автор: AMD_fan
Правење на бутабилно ЦД Автор: fatal1ty_
Направете бутабилно ISO од инсталиран Ubuntu линукс Автор: BSOD
Како да го оверклокуваш твојот компјутер Автор: fatal1ty_
Компајлирање на Linux кернел Автор: Aleks
Поврзување компјутер и ТВ Автор : Pepsi Man
Инсталирање на најнеопходните програми после инсталација на Windows Автор: AMD_fan
Инсталирање на хардвер и драјвери (Windows) Автор: AMD_fan
Како да ги исклучите несаканите сервиси и startup апликации во Windows XP Автор: AMD_fan
Како да инсталирате хакинтош (попознат како OSX86) Автор: super_hacker
Како да креирате VPN конекција во Windows XP Автор: AMD_fan
3ds MAX [1] Автор: HijackHacker
3ds MAX [2] Автор: HijackHacker
Како да направите Questovi,NPC i Monsters Автор: Toxic
Како да направите backup на вашите податоци преку Windows Backup Автор: AMD_fan
3ds MAX [3] Автор: HijackHacker
Туторијал: Spybot: S&D Автор: HijackHacker
7 совети за осигурување на Joomla Автор: T3H4cK3r!
како да исталирате BackTrack 3 final Видео туториал на македонски Автор: goceb
Пробивање на WEP клуч на WLAN мрежа во BackTrack на Македонски јазик Автор: Chejo
Мои туторијали за Visual Basic 6.0 Автор: PeTaR-
Инсталирање на Internet Information Services (IIS) во Windows XP Автор: AMD_fan
Префрлување на сајт од хост на хост Автор: Gravedigger
Правење на клип(исечок) Автор: fatal1ty_
Основи на SEO (Search Engine Optimization) и неколку корисни совети за веб дизајнерите Автор: AMD_fan
Поврзување преку Remote Desktop во Windows XP Professional Автор: AMD_fan


To be continued......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,186
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно