• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Листа на македонски сајтови за огласи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

silver90

Intern
11 ноември 2019
23
22
На ден 26.ноември.2019 ја составив листава на македонски сајтови за огласи што можев да ѓи пронајдам, листата ја составив во неколку категории.
Ако знаете некој друг сајт кој што не е во листата или во иднина се создаде нов сајт за огласи пишете го во коментар.

НАПОМЕНА: листата е составена по случаен редослед!

# Сите категории

Oglasi | Reklama5.mk | Огласи | Автомобили | Недвижнини | Компјутери | Мобилн телефони | Услуги,Бизнис | Вработување | Реклами |
Oglasi | Автомобили | Станови | Pazar3 | Компјутери | Мобилни телефони | Работа | Услуги
ВИП маркет 5 - Најсовремен е-огласник во Македонија!
Oglasi | Reklama | Pazar | Market | Bin.mk | Автомобили | Мобилни телефони | Вработување | Услуги | Реклами
NovPazar.com | Oglasi - Vozila, Mobilni, Nedviznosti, Elektronika, Kompjuteri...
OGLASI-MAKEDONIJA-SKOPJE-RABOTA-NEDVIZNINI-VOZILA-PROIZVODI-USLUGI-LICNI KONTAKTI
Zona.mk
ОгласникД – Oglasi | oglasnikd.mk | Огласи | Автомобили | Недвижнини | Компјутери | Мобилн телефони | Услуги,Бизнис | Вработување | Реклами | – Купи и продај се што ке посакаш
E-Oglasi.mk : Oglasi | E-Oglasi | Огласи | Автомобили | Недвижности | Бизнис, Работа | Електроника | Друго
Oglasi.mk * А-класа за огласи
Старо Купујем
Home Page
Купувај, продавај и разменувај облека, модни додатоци и козметика преку mojagarderoba.mk
- Pazar5.mk - Информации Види ТУКА!
Огласи, Автомобили, Станови, Zaprodazba.mk, Pazar5, Мобилн телефони, Работа, Компјутери
Автобанда Пазар За Сè
Цела Македонија - reklami.com.mk
www.Oglasise.mk
Огласник | Oglasnik.eu.mk
Pronajdi (не работи пребарувањето)
:: Мали огласи на ИДИВИДИ ::

# Автомобили
Avtooglasi - Бесплатно огласување на возила во Македонија
Автобанда Пазар За Сè
Mobile24.mk - Бесплатно огласување на половни и нови возила.

# Недвижности
Метар2
Имоти 24/7 - сите апартмани, станови, куќи и други недвижнини од агенции за недвижности
Imoti.mk - Macedonian real estate portal :: Makedonski portal za nedviznosti
ИМПУЛС - Aгенција за недвижности

# Вработување
Огласи за работа и совети за кариера
KARIERA.mk - КАРИЕРА.мк - Вработување - Најди работа - Огласи за работа - vrabotuvanje - najdi rabota - oglasi za rabota
НАЈДИ РАБОТА | Твојот партнер до успехот
https://vraboti.se
https://e-rabota.av.gov.mk/OglasSearch.aspx
http://www.prv.mk
https://www.fakulteti.mk/job/vrabotuvanje
https://www.oglasizarabota.mk

линк: https://pastebin.com/4J7jRGKH

------
листа на сајтови кои не работат (можеби некогаш ќе проработат)
линк: https://pastebin.com/wF3fbqhN
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,344
1,482
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Корисно! Само те молам тоа ЃИ исфрли го од првата реченица и замени го со ГИ. Боде очи.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,488
1,118
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Е сега да се направи некој агрегатор на огласиве ќе биде супер. Имам топ домен за такво нешто :)
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,465
4,104
Скопје
Е сега да се направи некој агрегатор на огласиве ќе биде супер. Имам топ домен за такво нешто :)
Pronajdi беше таков, се сеќавам пред некоја година дечкото го промовираше на форумов и тестираше. Собираше огласи од реклама/пазар и слично. Сега гледам дека баш и не функционира.
 

Aleksanda

Intern
5 февруари 2010
16
8
Овие огласи траат по 1 месец и толку. За да се достигне нивото на реклама5 или пазар3 треба реклама како што тоа своевремено го правеше пазар3 .
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

silver90

Intern
11 ноември 2019
23
22

mjakimovski

Intern
25 март 2021
8
9
www.mojprostor.mk - Бесплатен огласник

Почитувани, ова е мојот нов сајт за огласување. Кој има време да направи еден review и да ми каже што му се доапаѓа, а што не, би му бил благодарен. Иначе, сајтот е бесплатен за регистрација и дозволува бесплатно 60 огласи во рок од 365 дена кои истите се зголемуваат за уште 60 во секоја наредна година. Останатите цени се ставени со цел да можат да го покријат одржувањето на сајтот и годишниот закуп на домен и хостинг, ова е втора година како што сам го финансирам. Цените можам да ги корегирам и да ги намалам доколку мислите дека се прескапи за нашите услови. Исто така ме интересира дали некој знае или може да ми помогне како би го промовирал сајтот за поголема посетеност? Однапред ви благодарам!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,442
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно