1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Linux System Administrator and Linux Technical Support Representative

Дискусија во форумот 'Вработување' започната од VirusZ, 23 Март 2014.

 1. VirusZ

  VirusZ
  Intern

  211
  28
  22 oктомври 2008
  Gnu/Linux Hacker
  Rose Web Services L.L.C., http://www.rosehosting.com, a Missouri, USA based company (founded in 2001) is looking to employ two candidates for the following full-time position:

  Linux System Administrator and Linux Technical Support Representative

  This position is for our Veles, Macedonia office and is ONLY available to candidates from Veles, Macedonia and the immediate surrounding. The job requires excellent knowledge of Linux system administration, networking protocols, services and server applications maintenance and the ability to work day and night shifts. Excellent reading and writing of English is also required. You will be working with multiple Linux distributions in a server environment and will report to our local area manager.

  If interested, please email your CV and resume to [email protected]

  ---------------------
  ова го има закачено по факултетите, па си реков да го споделам тука можеби некој ќе го најде корисно. за информации и слично контактирајте ја компанијата на емаилот погоре. јас немам ништо со ова.
   
Слични теми
 1. taranenik
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,002
 2. nikolaspa
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,106
 3. elvie
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,007
 4. Fmfob
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,356
 5. Rose Hosting
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  850
Вчитување...

Сподели

Вчитување...