• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

linux kernel

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
da... najdobro e pocetnici da ne go cepkaat, oti mozat da go poremetat boot processot .. i neznam mozebi misles kako da se prekompajlira ili taka neso.. za toa pobaraj na google ima 10000000 kniki za citanje
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно