• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Linux часовници ?!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
OLED Linux Watch


-------------------------------------------------------
Големина: 22 mm x 16.45 mm
Формат: VGA 640 x 480 monochrome
Висина на пиксели: 34.3 микрони
Резолуција: 741 dpi (dots per inch)
Структура: SRAM ppx (per pixel)
Боја: Жолта
Контраст: Погодно за гледање на сончева светлина
Ослветлувачки домет: 5 - 500 cd/m2
-------------------------------------------------------
За повеќе: ТУКА.


WatchPad 1.5

-------------------------------------------------------
Големина: 65mm x 46mm x 16mm
Тежина: 43g
Процесор: Low power 32-bit CPU (18-74 MHz)
Дисплеј: 320x240dot Црно/Бело STN LCD
Меморија: Low-power DRAM 8MB, Flash 16MB
Оперативен систем: Linux 2.4
Друго: Звучник, микрофон, сензор за отисци, акселерометар, вибратор
-------------------------------------------------------
За повеќе: ТУКА.

:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Полека брат, веста е стара, го видов датумот на страницата, но за мене е ново, затоа не го постирав во ИТ Вести или сл. Има можда луѓе што незнаат за ова иако е пред 6 год. Вреди да се види и да го има на овој форум, зашто да не, и покрај тоа што е старо ;)
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Полека брат, веста е стара, го видов датумот на страницата, но за мене е ново, затоа не го постирав во ИТ Вести или сл. Има можда луѓе што незнаат за ова иако е пред 6 год. Вреди да се види и да го има на овој форум, зашто да не, и покрај тоа што е старо ;)
у право си за ова....треба да се знае,многу е закон посебно за 2001 :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,811
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно