• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Linode referral

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ParaziT69

Intern
14 септември 2016
43
11
Пратете ми реферал линк или код од Linode. Ќе зимам ВПС од нив и да му направам услуга на некој
Пишете во темава или по ПП, сеедно
 
W

Whisky Vishera

Гостин
зошто баш од Linode? Специфично ти треба нешто што они го имаат а други не?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

ParaziT69

Intern
14 септември 2016
43
11
Кај Linode добиваш дупло повеќе рам отколку од DigitalOcean. Ги разгледував и OVH зашто се евтини, но не ми изгледаат добри reviewата што се жалат од downtime. Не би земал евтин ВПС од рандом компанија. Мора да е активна бар неколку години и да има позитивни reviews

Ако имаш предлог, слободно. Unmanaged, KVM/vmware виртуелизација и евтино да е
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,553
Мислења
820,396
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно