• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Linksys WRT54G

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Дали некој може да ми помогне да ме упати како можам да го мерам интернет сообракајот ! Имам безична мрежа во која имам уклучено неколку компјутери. Како АП користам Linksys WRT54G, дали може преку негов софтвер да се контролира и лимитира интернет сообраќај за сите локални IP посебно или можеби треба секогаш да се користи сервер и кој програм би можел да заврши работа, бидејки сите клиенти се отепаа од DOWNLOAD. Пронајдов некоја програма LinkLogger, која работи со овие АП, само не знам на кој начин. Дали знае некој нешто во врска со ова??
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
барај по форумов, има многу информации за оваа проблематика...
И прочитај ги правилата...
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
најди и инсталирај DD-WRT Special Firmware на твојот рутер. има одличен QoS меѓу другото....
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
треба да е special фирмверот, обичниот има помалку опции. special има одличен QoS - можеш да им лимитираш бендвит на клиентите, а за мониторинг незнам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно