• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Linksys wrt54g setiranje - Pomos!!!

  • Ја почнал/а темата JoK
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

JoK

Intern
15 август 2007
45
1
Koristam Linksys wrt54g so Firmware: DD-WRT v23.

Preku nego delam ADSL od Mt.net na dva kopmpjuteri (192.168.1.100 i 192.168.1.101)

Probav, ama ne uspeav, pa molam za pomos: Kako da ja ogranicam brzinata i da go limitiram transferot pr. na 2GB mesecno, samo za edniot kompjuter.

Blagodaram odnapred!
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
nema da uspees nikogas.....zasto toa ne se podesuva na ruterot....ima programi za toa..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JoK

Intern
15 август 2007
45
1
@pudge
Mozes li da spomenes nekoi od programite so koi bi mozel da go napravam toa?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

JoK

Intern
15 август 2007
45
1
Probav i so Netlimiter Pro. Mislam deka ne e vozmozno, no ako nekoj uspeal, neka gi kaze cekorite.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,921
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно