Linksys SPA-2102-R

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од dimsa, 10 Јуни 2016.

 1. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  238
  264
  9 Јануари 2015
  Здраво,

  си играм со еден ваков Linksys SPA2102-R ама главните менија за SIP конфигурација се заклучени бидејки е provisioned од neotel.com.mk. Не можам никако да го врзам на астерискот.
  Да не случајно има некој идеја кој е пасвордот на овие чуда, сигурен сум дека ова е антика во неотел и нема да им значи. Или некој да има познаник/пријател таму да опита?

  upload_2016-6-10_0-2-51.png

  Фала многу. Секако, следи пиво и прсти за јунакот. :)
   
 2. karo

  karo
  Intern

  11
  0
  20 Јуни 2011
  Slobodno mozes za suvenir da go drzis
   
 3. karo

  karo
  Intern

  11
  0
  20 Јуни 2011
  Slobodno mozes za suvenir da go drzis
   
 4. gego

  gego
  Gaining Experience

  241
  223
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
  ...или најди како да го ресетираш фабрички некако, преку чиповите внатре (црвената и црната жица треба 3 сек. да ги споиш - се шалам)
   

Сподели