• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Linksys anteni

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sokrat_h

Intern
20 ноември 2007
23
1
Dali mozi nekoj da mi kaze kako rabotat antenite na Linksys wrt54g? Pri podesuvanje od softwerot Auto, dali antenite rabotat oddelno, nezavisno edna od druga, ova go prasuvam bidejki sakam da uklucam nadvoresni usmereni anteni i dali moze istite da gi zavrtam vo razlicni pravci, (dokolku antenite rabotan nezavisno edna od druga).

Vtoro prasanje, sakam da napravam sam anteni i ne mozam da se odlucam koja e po dobra, dali CANTENA ili BIQUAD, a ne mi treba golemo usmeruvanje.

Blagodaram !!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно