1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Линкови за симнување на драјвери

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од AMD_fan, 28 Мај 2008.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Фала ти Аритекта.
  Сега дури ме потсети дека имав вакви драјвер пакови на хдд то. :)

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk.
   
 2. Ivancho22

  Ivancho22
  Intern

  13
  2
  31 Јануари 2017
  Машко
  Каде можам да најдам драјвер за звучна за Windows Xp SP3?
   
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,372
  919
  8 Декември 2009
  Najdi koja e zvucnata pisuva na nea i posle od oficijalnata strana na support imas drajveri

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 4. Ivancho22

  Ivancho22
  Intern

  13
  2
  31 Јануари 2017
  Машко
  Уште ова да те прашам..дали нема драјвер поради xp цдто т.е. инсталацијата пошто прв пат форматирав.. И како можам да го најдам името на звучната картица..фала
   

Сподели

Вчитување...