• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Линкови за симнување на драјвери

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Доколку ви требаат драјвери за некој хардвер, одберете ја страницата на производителот и понатаму селектирајте го моделот на хардверот за кој барате драјвери.
Се надевам дека темава ќе ви биде од корист за полесно симнување на драјвери за вашиот хардвер.

AMD
INTEL
MICROSOFT
ASUS
ATI
IBM
BENQ
CREATIVE
D-LINK
HP
NVIDIA
SAMSUNG
VIA
MSI
USRobotics
LOGITECH
CECUBE
PROLINK
EPSON
CANON
NEC
ABIT
Inno 3D
MUSTEK
LINKSYS
PQI
PROVIEW
SONY
Connect 3D
PINNACLE
DELUX
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
ОМГ да видиш да неверуваш конечно најдов најнов драјвер за мојата Асус графичка нема кај не барав ама никако не најдов сега најдов фала за страните AMD_fan:bravo:
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,673
1,407
@stefan1984 би требало (скоро) за сите драјвери да има опција како сакаш да даунлоадираш и за кој оперативен систем и таму наместо windows ке одбереш LINUX..
 

profa

Intern
28 февруари 2010
12
0
каде можам да најдам драјвер за тв карта inno dv со conexant 878a чип за win 7
 

xpictiboy

Intern
16 ноември 2009
23
1
luge dajte pomognete :D:D...nemozam da najdam drajveri za asus k8u-x mati4na kompatibilni za windows 7...najvazni mi se audioto i lan-ot...odnapred blagodaram :D
 

Deni1974

Intern
22 март 2011
1
0
драјвер за samsung clp-300/see

каде мозам да најдам драјвер за samsung clp-300/see го изгубив цд-то
 

masterficx

Gaining Experience
5 јули 2009
1,345
348
masterficx's setup  
Processor & Cooler
Intel Q8200 + CM Hyper 212+
Motherboard
GA-G41MT-S2PT
Storage
Spinpoint F3 1TB
PSU
CM Elite 460
RAM
8GB [email protected]
Video card
Gigabyte GT640 2GB
Case
DeepCool Tesseract Black
Monitor
LG 22" TN
OS
8.1 64-bit

ZAPCE

Intern
10 мај 2011
25
0
Доколку ви требаат драјвери за некој хардвер, одберете ја страницата на производителот и понатаму селектирајте го моделот на хардверот за кој барате драјвери.
Се надевам дека темава ќе ви биде од корист за полесно симнување на драјвери за вашиот хардвер.

AMD
INTEL
MICROSOFT
ASUS
ATI
IBM
BENQ
CREATIVE
D-LINK
HP
NVIDIA
SAMSUNG
VIA
MSI
USRobotics
LOGITECH
CECUBE
PROLINK
EPSON
CANON
NEC
ABIT
Inno 3D
MUSTEK
LINKSYS
PQI
PROVIEW
SONY
Connect 3D
PINNACLE
DELUX
Другар будејќи негледам за драјверите мене што ме интересираат би те змолил да ми казеш ако знаес каде да ги најдам.Ме интересираат драјвери за QDI никаде на интернет неможам да ги симнам за матична Platinix2PE800.Ти благодарам многу.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,254
29,272
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

tooose

Intern
13 мај 2008
18
1
Потребен ми е драјвер за acer aspire v5-561 за оперативен windows 7 64
безжична мрежа модел qualcomm atheros ar5bwb222
ПОМОШ немам опција со мрежен кабел потребно ми е со усб да го префрлам драјверот
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
970
547
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Дали некој го има овај модел на Aspire : Aspire E5-571G да ми кажи за кој чип драјвери да спуштам за блутут лан итн. не е во мене лаптопт утре треба да ми го донесат за да скратам на време сакам сега да симна драјвери. Претпоставувам Atheros се за лан и блутут ?
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,673
1,407
Дали некој го има овај модел на Aspire : Aspire E5-571G да ми кажи за кој чип драјвери да спуштам за блутут лан итн. не е во мене лаптопт утре треба да ми го донесат за да скратам на време сакам сега да симна драјвери. Претпоставувам Atheros се за лан и блутут ?
Пробај ги сите во Device Manager, Update driver.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,464
4,648
По неколку години, налетав на Тошиба скапаница и фала богу, не може да оди без проблем се. Не можам да ги управам драјверите за графика. Одам на официјалната страна на Тошиба не сака со тој, ни 32 ни 64 бит. Инсталиран чипсет, звук, 3.0 контролер и сл, овоа не го бива.
Ај кажете чаре оти саат време барам не го управив.
Се работи за Toshiba Satellite C850 126. Оди со пентиум б960 ка.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,108
2,684
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
По неколку години, налетав на Тошиба скапаница и фала богу, не може да оди без проблем се. Не можам да ги управам драјверите за графика. Одам на официјалната страна на Тошиба не сака со тој, ни 32 ни 64 бит. Инсталиран чипсет, звук, 3.0 контролер и сл, овоа не го бива.
Ај кажете чаре оти саат време барам не го управив.
Се работи за Toshiba Satellite C850 126. Оди со пентиум б960 ка.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk.
Thank me later :)
https://drp.su/index.htm
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,516
Мислења
858,256
Членови
29,926
Најнов член
Trafika
На врв Дно