1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Линкови за купување/продажба на стари пари, марки, антиквитети...

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Taurus, 8 Јануари 2008.

 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,352
  1,038
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Дали некој знае и има искуство со линкови за купување, продавање на стари пари, поштенски марки, различни антиквитети и слично.
   
 2. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Dobra tema i jas imam stari pari i marki ama neznam kade ima filatelisti.
   
 3. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 4. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
 5. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
 6. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Имаше едно време клуб на филателисти, до Јосип Броз школото....не знам дали сеуште работи. Инаку, од дедо ми наследив бааги поштенски марки, меѓу нив има и и со поголема вредност.
   
 7. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  I jas imam postenski marki i toa sto ne mu e udren murooo(pecat):).
  Ama nekogas ne mi se prodavaat.
   
 8. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,352
  1,038
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 9. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
 10. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  И тоа благо кажано.:ua:
   
 11. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Идејата е одлична, само треба малку да се поработи на сајтот. :bravo:
   
 12. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,263
  1,316
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  темава е стара, но нема логика да отворам друга...
  дали ова вреди 8 денари или повеќе? :D
  „леб за сите“ :D
  17521595_1763872153852037_1606412338_o.jpg
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...