• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Линкови од приватни колеџи во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,260
1,059
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Kako shto reche ATA, visoko obrazovanie ke ti treba sekogash a kursevite se nadoknadni. Mozes da razgledash nekoj drug koledz vo zemjava, kako na primer FON, New York College vo sk, Euro College vo Kumanovo i Struga, a mozes i drzaven sekako :D

www.eurocollege.edu.mk
www.fon.edu.mk
itn
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,049
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно