1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Линкед лист

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од makedonija12, 21 Март 2019.

 1. makedonija12

  makedonija12
  Intern

  3
  0
  2 Декември 2013
  Ме интересира дали има некој што се разбира од дата структури linked list во Ц?
   
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,147
  563
  2 ноември 2012
  имаш на интернет прогуглај малце
  Linked List | Set 1 (Introduction) - GeeksforGeeks

  форумов се труе со вакви глупи прашања
   
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,925
  5,835
  21 Јануари 2009
  ja se razb
  pisi imboks ce se dog
  cena
   
  Noumenon, fuzzjaw, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...