1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Lineage OS - Asus ZenFone Laser 2

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Commie, 5 Јули 2018.

 1. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Сто години има како не сум влегол на форумов. Здраво.

  Пред 2 години си купив Asus ZenFone Laser 2. Телефончето си растура и е прекрасно. Сепак, поради понови модели овој модел ќе си остане на Android 6.0.1 па почнав да разгледувам алтернативи. И така ми налета Lineage OS. Ме интересира дали би можел да го инсталирам на телефонот и да не трпам маки повеќе. Дополнително гледам дека е nightly и знам дека може да биде жив нестабилен.

  Help :)
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Нема место за комуњара на форумов, иди таму кај Ленин ;D не тој моторџијата :D

  Слушав зборуваше колега на работа за ова, не ми беше познато Lineage OS па не обрнав внимание. Може краток осврт што е како е?
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,089
  1,195
  11 Март 2011
  Lineage OS, наследник на Cyanogen Mod, т.е. кога си отиде главниот девелопер го однесе и бренд името и мораа да се преименуваат

  Според ова можеш, но веќе не го развиваат, така да ако има некој баг, ќе е перманентен

  lineage os asus zenfone 2 site:forum.xda-developers.com - Google Search
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,248
  517
  3 Април 2008
  тоа е стандардниот LineageOS (јас го користам на OnePlus 3), иако се вика nightly се билда неделно (отприлика секој понеделник има update). Ретко има изненадувања, прилично се стабилни.

  Можеби најпроблематична да е камерата, но ќе си видиш
   
Слични теми
 1. Happy
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,546
 2. AleksandarCaki
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,699
 3. kamenko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  655
 4. Pane24
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  403
Вчитување...

Сподели

Вчитување...