• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лимитирање ADSL брзина со DSL-564T ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0
Имам адсл интернет и го делам со другар, за тоа користам DSL-564T рутер (тој е кај мене).
Прашањето е како дали може да ја ограничам брзината кај другаров преку рутеров? :confused: Не сакам со NetLimiter Pro зошто тоа треба и кај него да го инсталирам.
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Влези на Web Inteface-от на рутерот, таму имаш за ограничувања на се. Друго никако не можеш, освен ако немаш sharing на конекцијата, па од кај тебе со netlimiter да го ограничиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,077
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно