• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ликовна уметност... Painter X

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
За оние коишто сакаат да ги претстават своите способности во ликовната уметност..овој софтвер можеби ќе ви помогне.
Компанијата Corel прави чуда. Програм за сликање и илустрација Painter X Ви овозможува да се чувствувате како да сте во своето атеље, пред вашето платно :p .


Епа уметници...навалете ;)

Линк: http://www.corel.com/servlet/ContentServer/us/en/Product/1166553885783
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

programcevo e interesno, no seuste ne moze da se napravat nekoi raboti sto photoshop gi moze. kako i da e interesen softver za onie koi sakaat interesna rabota i ednostavno rakuvanje so alatkite
pozdrav
 

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,816
1,927
kako za prva poraka ...
painter na fractaldesign , a sega otkupen od corel nema ista celna grupa kako photoshop taka da besmisleno e da se sporeduvaat.
kako da se sporeduva illustrator i photoshop ?

ednostavno painter nema konkurencija, unikaten program e i sekoj koj go probal (a ne go probuvajte bez tablet) kje vidi deka programot e fantastichen (malku nestabilen) ama za toa shto e napraven go pravi kako shto treba. znachi toa e program za crtanje shto simulira sekakov tip na boi podloga za boite itn itn ...

:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно