• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Lightscribe

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Macigames

Intern
15 август 2007
42
0
macigames.blog.com.mk
Moze li nekoj da mi ja objasni lightscribe tehnologijata, bidejki jas imam lightscribe rezac a pojma neam kako se koristi. Dali treba preku nekoja posebna programa ili se mesti na samoto NERO. Ve molam ako moze podetalno.
P.S.: moze i korisen link :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Macigames

Intern
15 август 2007
42
0
macigames.blog.com.mk
Vo blagodaram i na dvajcata stvarno interesen sajt na koj dobiv premnogu informacii za ovaa tehnologija. Vie ostanatite moze da prodolzite da pisuvate za ovaa tehnologija i da postirate nekoi drugi korisni linkovi.
 

somun

Intern
19 јули 2007
55
0
Не ти треба посебен софтвер, самиот неро 7 има ваква опција. Искрено повеќе ми се свиѓа лабел флеш технологија.Двете се слични само што лајт скрајб ги реже омотите на кремаста боја, а лабелфлаш на сина.
Едина мана на лабел флаш технологијата е тоа што кај нас по не се наоќаат дискови за истите и се прилично поскапи од лајт скрајбот
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
А каде може да се најде light scribe CD/DVD во Македонија и по која цена ?
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
264
112
Дискови за LightScribe запис имаш во продавниците за компјутери и компјутерска галантерија. Не сакам да спомнувам имиња на фирми заради реклама. Инаку цените се околу 50 денари за CD и околу 70 денари за DVD. Претпоставувам дека ситуацијата и во другите градови (освен во Скопје) е слична.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,884
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно