• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,108
2,684
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
базата е само од машински факултет?
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,833
6,850
www.mikrotikmacedonia.net
Добро. Оладете. Голема работа што ве имало во некој документ. Незнам како уште ви е чудно вакво нешто? Во оваа држава секој секого слуша и шпионира, вие сте се фанале дека ве имало во ексел документ. јака работа.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,532
3,280
јас завршив пред 4години и ме има тука. Полн ми е редот со цело инфо
дата на раѓање, маил, адреса, град, име презиме, мобилен број и user & pass (уште нз од што)
Уште последните 3 бројки од матичниот фалат...
Добро, и?
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,108
2,684
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
ќе ги регистрирам сите маилови на геј анал генгбенг за почеток
второ маилот + пассвордот = имаш комбинација за да пробуваш
трето, имам адреси и број = имам инфо за да правам ресет по социјални медиуми (знам дата на раѓање, мобилен број и местно на живеење)

можам уште да продужам
...
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,532
3,280
ќе ги регистрирам сите маилови на геј анал генгбенг за почеток
второ маилот + пассвордот = имаш комбинација за да пробуваш
трето, имам адреси и број = имам инфо за да правам ресет по социјални медиуми (знам дата на раѓање, мобилен број и местно на живеење)

можам уште да продужам
...
Можеш да, а у меѓувреме ѕвони до убк прашај ги да ти дадат листинг од електронското банкарство да не имаш нов прилив ако случајно некој ти ја сменил твојата шифра од тој систем.

Гледајте добро на оваа листа, конечно ќе го имате телефонскиот број на колешката што не ви го дава.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,108
2,684
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
можам да потврдам дека има и студенти од архитектонски факултет.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #38

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Ова се досега потврдените факултети:
 • Стоматолошки факултет,
 • Економски факултет,
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“,
 • Електротехнички факултет,
 • Природно-математички факултет,
 • Факултет за туризам и угостителство,
 • Факултет за политички науки и меѓународни односи,
 • Шумарски факултет,
 • Факултет за ветеринарна медицина,
 • Градежен факултет,
 • Факултет за земјоделски науки и храна,
 • Факултет за ликовни уметности,
 • Факултет за бизнис економија, Скопје,
 • Филозофски факултет,
 • Правен факултет „Јустинијан Први“,
 • ИТ академија Александрија,
 • Институт за социолошки и политичко-правни истражувања,
 • и уште други факултети…
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,108
2,684
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Ова се досега потврдените факултети:
 • Стоматолошки факултет,
 • Економски факултет,
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“,
 • Електротехнички факултет,
 • Природно-математички факултет,
 • Факултет за туризам и угостителство,
 • Факултет за политички науки и меѓународни односи,
 • Шумарски факултет,
 • Факултет за ветеринарна медицина,
 • Градежен факултет,
 • Факултет за земјоделски науки и храна,
 • Факултет за ликовни уметности,
 • Факултет за бизнис економија, Скопје,
 • Филозофски факултет,
 • Правен факултет „Јустинијан Први“,
 • ИТ академија Александрија,
 • Институт за социолошки и политичко-правни истражувања,
 • и уште други факултети…
има и од архитектонски факултет ( различно е од градежен ) и тоа многу ги има !!!!
 

Mikaxsus

Gaining Experience
19 јануари 2016
273
199
Mikaxsus's setup  
Processor & Cooler
„Шарени“ R7 1700 @3.8Ghz w/ DeepCool Captain 240EX
Motherboard
Gigabyte AX370 Gaming K5 v1.0
Storage
WDBlue/Samsung SpinPoint 1TB/EVO-850 SSD 120GB
PSU
DA700 DeepCool Aurora
RAM
2 x 8GB GSkill TridentZ RGB @ 3000Mhz
Video card
Gigabyte GTX 1080 AORUS OC EDGE EDITION
Case
Sama TITAN (каквое љубав)
Mouse
Rival 300
Keyboard
Asus Echelon Mechanical w/ CherryMX Black
Audio
AKG K272-HD/Marantz SR4600 w/ Infinity TSS-750
Monitor
27' + 24' Шамсунг
OS
Њиндос 10 (згрешив али ај)
еј кјути паранојава моја се исплати со лажни информации на факс... ќе ми влезе ќе ми чита предавања на курсеви.
 

Arcannia

Gaining Experience
13 март 2015
76
99
Скопје
Arcannia's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 - 4000M @ 2.4GHz
Storage
120GB SanDisk SSD + 500GB HDD
RAM
4GB DDR3
Video card
AMD Radeon HD 8600/8700M
OS
Windows 10 Pro
Некој да потврди дали има податоци од студенти од Финки?

Патем, како што рекоа претходно, може да се изнесе табела само со индекси за да се проверат сите + да не се шират сите лични информации.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Доколку се од Етф и Финки ( дури учев таму) б дефолт пасс за студентските сервиси беа матичните броеви на студентите ...
 

Gilfoyle

Practice makes perfect
10 септември 2009
461
1,501
ДЗЛП може единствено да поднесе пријава до МВР. Ништо повеќе.
 

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
не сите usernames се броеви на индекс, нема да може по тоа да се проверува - најдобро маил адреса за проверка на тоа дали сте или не во базата
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
После подетално разгледување на базата ова е моето видување. Мислам дека оваа база е нешто многу поголемо, а ова што излезе во јавност е само дел.
Во опциите за листање на универзитети ги има следните опции. Многу од нив се повторуваат, некои се внесени на кирилица, некои латница, некои со кратенки. Еве ги понудените опции:


Не се за џабе внесени толку универзитети на листава. И не се само универзитети, има и средни училишта. Листата за факултети е уште поголема, генерално сите факултети од дадените универзитети.

Е сега, во базава што излезе во јавност мнозинството се студенти од Машински Факултет при Универзитет Св. Кирил и Методиј.
Мое мислење е дека податоциве се збирани со години, има студенти кои дипломирале пред 10 години, дури некои и сегашни асистенти.

Која е логиката во листата да има опција "ne studiram"?!

Дечки, услуга, не сакам да буричкам по туѓи податоци, ама некој од вас што ја има базата да провери дали го има индекс 50303 од економски факултет?
Нема, спиј си мирно.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #50

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
После подетално разгледување на базата ова е моето видување. Мислам дека оваа база е нешто многу поголемо, а ова што излезе во јавност е само дел.
Во опциите за листање на универзитети ги има следните опции. Многу од нив се повторуваат, некои се внесени на кирилица, некои латница, некои со кратенки. Еве ги понудените опции:


Не се за џабе внесени толку универзитети на листава. И не се само универзитети, има и средни училишта. Листата за факултети е уште поголема, генерално сите факултети од дадените универзитети.

Е сега, во базава што излезе во јавност мнозинството се студенти од Машински Факултет при Универзитет Св. Кирил и Методиј.
Мое мислење е дека податоциве се збирани со години, има студенти кои дипломирале пред 10 години, дури некои и сегашни асистенти.

Која е логиката во листата да има опција "ne studiram"?!Нема, спиј си мирно.
Има претпоставка дека се работи за база на Business Startup Centre кој е дел на Машинскиот факултет, името на базата е bsc ... и дека е ова база на луѓе пријавени на натпревар и кои учествувале во обуки на центарот. Информацијата НЕ Е потврдена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,420
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно