• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

library

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Не знам од каде да почнам.:)
Имав проблем со инсталацијата на VB 2008 и VC++ 2008 па не можеше да се инсталира и после чистење на регистри. Го преинсталирав компјутерот и пак пробав да ги симнам не можеше. На крај се одлучив да инсталирам Code::Blocks ама сега немам библиотека за стандардните функции и во секој код морам да ставам std::.
Како да ја најдам библиотеката и каде да ја инсталирам?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Го вметнувам ама проблемот е што библиотеката не е инсталирана, за тоа знам како треба ама ја нема библиотеката па сега прашувам дали се инсталира или само да се симне и да се копираат, каде да се копираат и.т.н.?
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Ах,за ова незнам да ти помогнам,но би ти препорачал алтернатива..

Симни си го VC++ 2008 Express Edition, бесплатен,со бесплатна лиценца,супер е... Го имам користено...
еве ти линк плус,доле слика што треба да симнеш....
Инаку ,ќе се симне даунлоадер ,тежи едно 2мб... па потоа даунлоадерот ќе ти го симне ВЦ++ (тој тежи околу 100мб...).Ќе го инсталираш па потоа на нет бесќплатно е го лиценцираш...и мирна глава...
 

Атачменти

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
абе јас мислам дека Borland C++Builder 5 е нешто најдобро,бидејки јас го користам доста време и не ме изневерил никогаш.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Visual C++ не сака да се симне, а за остантите дали одат со вклучена библиотека?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еве сега се симна и се инсталира VC++ 2008. Не знам ни самиот што беше проблемот, многу пати пробував не сакаше да се симне, потоа не сакаше да се инсталира и еве на крај се успешно се заврши:). Темата може да се затвори.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еве го source кодот за vlc.h види дали ќе ти помогне.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,710
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно