1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

LibertaGia - Кликај, глеј и прави пари !

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Jokerski, 27 Април 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,802
    5,002
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Може да работам за тебе?

На stefan_v, Jokerski, 7n00dle7 и уште 3 други им се допаѓа ова.
  2. Gogzy

Gogzy
    Gaining Experience

258
    246
    12 Декември 2013
    Машко
    Незнам у кој свет здрава идеја е да на 5 страни убедуваш луѓе да навлезат во пирамидална шема.
    Али ај, ако ти тргне со среќа нека ти е, а ние другите ќе си работиме нешто друго, ќе си научиме нешто ново за тоа време и слично.

3. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко
    Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
    Ако оваа информативна тема успее да ве убеди да се приклучите на пирамидалнава структура, во тој случај ќе пристапам кон сосема нов проект и со сигурност ќе станам мулти милијардер.
    Очигледно дека лакомоста за богатство кај сите што постираа постои, но во исто време лошото искуство ве кочи да превземете некои чекори и тоа ќе ве демне цел живот. Минатото си е минато, момци, ако сакате богатство треба да се ризикува, можеби не за пирамидиве но за секој друг тип на бизнис сигурно.
    ^^ И ова ќе го класирате како убедување и перење мозок. Ама од авион се гледа дека мака си имате, па ајде ќе ви простам, чoвечки е да се простува.

4. Gogzy

Gogzy
    Gaining Experience

258
    246
    12 Декември 2013
    Машко

Значи да збориш дека треба да се ризикува и незнам што е ОК, ама да ме убедуваш мене, а и сите други дека со навлагање у пирамидална шема за која што е општо познато уште од памтивек дека неводи никаде е малце мизерно.
    Да ми солиш памет дека не ризикувам и ќе ме демнело цел живот тоа и незнам што, ни тоа не ти држи вода затоа што ни ме знаеш ни ме познаваш.
    А иначе за информативна тема, се остава линк, мал опис и готово, а не 5 страни убедување на коишто ти сам идеш против 90% од форумов и ни кажуваш дека ова функционира 100% иако сите сме запознаени со овој систем одамна.

5. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко

Самите лакоми постери ја доведова темата до 5 страни текст. Јас само инсистирав на квалитетна дискусија.
    А вас тој првиот пост што ви изгледа како 100 тони злато во кафез со кобри, е всушност реалниот проблем на темава.

6. Gogzy

Gogzy
    Gaining Experience

258
    246
    12 Декември 2013
    Машко
    Лаком да го наречеш некого затоа што има свој став се граничи на дебилизам.
    Леонидас чисто сумњам дека учествуал у пирамидални шеми па шо го мешаш у темава ама ај...
    Нема надеж за тврдоглавите за жал...
    Поздрав од мене, ја напуштам и ја темава како и сите други очигледно.

7. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко

Внимавај на речникот !

8. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.

Така велиш А ?

еве една проста математика:
    4год Х 12мес = 48мес

Горански заработува над 1000$ ке ги ставиме 1200$
    48мес Х 1200$ = 57600$

Брат дане си ти случајно нешто на Хаваи некаде, во некој луксузен апартман па од таму да пишуваш од некој СУПЕР компјутер ?!

Пошто не се изјасна конкретно што работиш на компјутер, и од што заработував, затоа јас си направив ваква шемичка.

9. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,478
    25,531
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    A mislis deka 1000e e nedostizno da se specalat so internet rabota? Probaj ke vidis deka ne se i jas zarabotuvam priblizno tolku.

На stefan_v и igor_xxxx им се допаѓа ова.
  10. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.

Добро сеа, ако седниш да го грееш столот, да се фатиш со некоја фирма, програмирање, веб страни и сл, тоа да го работиш... знам дека се фаќа пари, односно знам еден пријател така работи, само не знам точно за која странска фирма.
    До душа знам, ми кажуваше неколку пати го викале во Америка да оди, па одеше на неколку месеци, пак идеше и уба парица фаќа.

А со вакви глупости како што е темата се заработува 0,0000000$

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  11. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко

Google Adsense - 300 - 450 eur
    CPA - 60 - 80 eur
    Amazon Affiliate 90 - 120$
    SEO Service и инбоаунд маркетинг кој го нудам - 500$ +

тука не ја ставам платата за која работам Full Time исто од дома од пред компјутер.

Ми беа потребни нешто повеќе од 4 години за да го постигнам ова. Верувам дека може и многу побрзо од 4 години да се постигнат овие резултати, ако не се пие пиво секој ден, ако не се заглавува во кафана до касно, ако не се скита секој викенд, ако не одиш по риба како будала низ цел балкан. Верувам дека ова се постигнува за помалце од 2 години ако потполно се посветиш на ИМ.

Да, би можел да бидам на хаваи, но за тоа треба да штедиш пари кое за мене е слаба страна, искрено на мене и тука ми е хаваи, ако некад би мигрирал, тоа би било Бразил ама не во луксузен хотел, немам мерак на луксузи.

На MarkoHF и Taurus им се допаѓа ова.
  12. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко

Ајде ајде... одма темата ти е крива. Коа ќе лепнам приходи од кај нив ќе праиме муабет :p. Да не зборам што се најавена инвестиција во земјава луѓево.

13. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    Така е, кај нас има многу дечки кои заработуваат по 1000че како ништо на Оdesk.

14. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    Ако веќе сте решиле да се лажете со вакви работи, штп не пробате со Empower Network, барем они имаат маркетинг материјал на кој може секој да се излаже.

15. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко
    Објасни те молам :)...

16. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    што ме молиш, оди најди имаат еден куп видеа.

Во принцип ти продаваат членарина, после имаш упселс на маркетинг материјали, ти сетираат се што треба за да и ти некого натераш да купу, и така натамо...

17. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко

Даваш пари нели ?

18. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    па нели ти кажав погоре дека ти продаваат членарина, што прашуваш повторно?

19. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко
    @goranski
    Па во тој случај не е подобра опција :) . Тука не даваш пари.

20. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    со сув газ риби не се факјаат, можеш само некој полноглавец да фатиш.

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  21. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко
    Aaaaaaaa шо била финтатаааа. :p Знаев дека нешто перверзно ќе излезе од ова.

22. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,094
    4,508
    4 ноември 2013
    Машко
    Без потребно кревање галама , 5 страни пишани само без врска, @Jokerski немој да се убедуваш без потреба , кој е за да се зачлени ке се зачлени кој не не ... незнам зошто е крената толкава прашина без причина, се надевав дека ке прочитам нешто корисно а вртам тука 5 страни за џабе.

xenon, Gogzy и на uwemi им се допаѓа ова.
  23. goranski

goranski
    Gaining Experience

305
    140
    20 Март 2013
    Машко
    Па така де, според твојава филозофија на размислување, најдобро е да земеш маска и пиштол и право во банка.

На xenon му/ѝ се допаѓа ова.
  24. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко

СЕ МОЛАТ СИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА НЕ ПОСТИРААТ НЕПОТРЕБНИ ПОСТОВИ КОИ ИРИТИРААТ И ИНИЦИРААТ НА ОДГОВОР. ТЕМАТА САКАМ ДА ОСТАНЕ ОТВОРЕНА ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА ДОКАЗЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ВЕРОДОСТОЈНОСТА НА СТРАНАТА И ПРИНЦИПИТЕ НА РАБОТА.
    Ви благодарам,
    Ваш драг,
    Џокерски :kiss:

Воедно би ги замолил модераторите и газдите на форумов да размислат за опцијата Психолошко, Педагошко Ќоше и јас лично би се нафатил да бидам Психолог, бидејќи очигледна е потребата на членовите (нешто како песочна кутија, док не добие амин нема пишување на други теми и постови). Се надевам дека така агресијата и фрустрациите од различни мислења и ставови ќе бидат на задоволително ниво, и конечно ќе добиеме слободен форум како што некогаш одамна и беше.

25. uwemi

uwemi
    Unbeatable

4,759
    4,314
    20 Февруари 2011
    Машко

Така ли ?

Да најдеме за членовите Психолог, пошто гледам сите се будали освен ти паметен и нон-стоп идеш со глава у зид и бараш докази од другите членови, кога ти не даде ниту еден доказ дека правиш пари или нешто слично од оваа работа.

Темава ја затворам поради не почитување на останатите членови, доколку имаш некоја жалба обрати се кај Калчо.

На Saso1987, stefan_v, Oktar и уште 11 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...